Дослідники спостерігали за мозком декількох собак за допомогою магнітно-резонансної томографії під час їхнього спілкування з господарями. Вчені навчили собак нерухомо лежати всередині апарату для МРТ і слухати господаря, коли він вимовляв фрази з різною інтонацією або ж абракадабру.
Виявилося, що ліва половина мозку собак включалася тільки тоді, коли їхні господарі вимовляли справжні слова. Це означає, що тварини можуть відрізнити справжню мову від безглуздих слів і виразів. У свою чергу, права половина їхнього мозку реагувала на емоційне забарвлення, що говорить про те, що собаки розрізняють інтонації вимовлених слів, а не просто реагують на гучність голосу і жестикуляцію.
Вчені встановили також, що ці емоції оброблялися в правій півкулі і передавалися далі, в центр задоволення, тільки у тому випадку, якщо пси чули ті слова, які означали похвалу, і які були при цьому вимовлені з "хвалебною" інтонацією. На думку дослідників, це означає, що тварини вміють інтерпретувати слова і відокремлювати інтонацію від їхнього значення.
Раніше вчені пояснили дружбу собаки і людини. На думку вчених, дружба між людиною і собакою біологічно дуже схожа на взаємини матері і дитини. Фактично в обох випадках головну роль грає "гормон любові" окситоцин.