Смертність від юстиніанової чуми може бути перебільшена

Поділитися
Смертність від юстиніанової чуми може бути перебільшена Вчені переглянули дані про смертність від юстиніанової чуми
Вчені поставили під сумнів як кількість смертей від чуми, так і ареал її поширення.

Вчені з Національного центру соціо-економічного синтезу Університету Меріленда заявили про те, що дані про кількість смертей від юстиніанової чуми можуть бути сильно перебільшені. Проведене дослідникам моделювання змусило засумніватися і в кількості жертв захворювання, і в ареалі його поширення, повідомляє "Популярная механика".

Вчені вивчили першоджерела, в яких описувалося захворювання і наслідки його спалаху, з перспективи сучасних знань. Головним джерелом послужили описи спалаху чуми в Константинополі у 542 році. Вважається, що захворювання вбило 300 тисяч осіб з півмільйонного населення міста. Інші джерела показують, що чума згубила половину населення імперії.

Вчені провели моделювання спалаху бубонної, легеневої, а також комбінованої форми чуми і з'ясували, що жодна з них не імітує динаміку, описану в джерелах.

"Робота з математичними моделями хвороб була для мене як історика повчальним процесом. Це дозволило нам перевірити традиційні історичні аргументи за допомогою нових і потужних методів", - заявив один з авторів роботи Лі Мордечай.

На даний момент вважається, що юстинианова чума забрала життя 25 мільйонів осіб в Європі і 66 мільйонів – на Сході.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Читайте також: У Китаї зафіксовано третій випадок зараження чумою

Раніше вчені встановили, що перша пандемія чуми була на Землі ще в V-IV тисячолітті до нашої ери. В ході досліджень було виявлено, що сім чоловік були заражені чумною паличкою. Упорядкувавши геном чумних паличок, вчені прийшли до висновку, що шість найдавніших з них не були схожі на середньовічну бубонну чуму, звану "чорною смертю": у даних бактерій були відсутні гени pla і ymt, що грають ключову роль у поширенні чуми.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі