Слони дають один одному імена – вчені

Поділитися
Слони дають один одному імена – вчені Африканські слони дають один одному імена © Pixabay
Це перші відомі тварини, які так роблять.

Вчені заявили про те, що слони дають один одному імена, для яких вони використовують низькі і складні «гуркоти». Це перші тварини, окрім людей, у яких помічено таку поведінку, повідомляє Live Science.

У своїй статті, яка поки що опублікована на сервісі препринтів, вчені описують поведінку, за якої африканські слони видавали звуки для позначення окремих представників своїх соціальних груп, а ті у відповідь реагували відповідним чином.

За словами дослідників, дельфіни та папуги для привернення уваги імітують звук, який видає його отримувач. Інші тварини видають звані «референтні сигнали», щоб ідентифікувати об'єкти як хижаків чи їжу, але ці сигнали вважаються інстинктивними і потребують соціального навчання.

У новому дослідженні вчені зареєстрували 527 «криків» слонів в екосистемі Самбуру на півночі Кенії та 98 «криків» у національному парку Амбоселі на півдні Кенії. Після цього дослідники визначили індивідуальний «гуркіт» для 119 особин. Для цього вони простежили за тим, які тварини відійшли від групи під час вигуку і прийшли назад.

Комп'ютерна модель допомогла вченим визначити 20,3% «отримувачів» 625 звернень. Це відкриття є важливим кроком на шляху розуміння того, як слони спілкуються один з одним.

Вчені з'ясували, що ці звернення не були звичними закликами до дитинчат або доросліших осіб. Вони помітні для адресата. Звернення від різних слонів до одного й того ж чулися однаково, хоча закономірність була не настільки очевидною, як у разі контактів між тими самими слонами. Це може бути пов'язано з тим, що один «гуркіт» кодує кілька повідомлень одночасно, тому штучному інтелекту було важко відокремити «ім'я», що використовувалося у кожному зверненні.

Дослідники також зауважили, що слони охочіше реагували на запис «криків», адресованих їм, ніж тих, які були спрямовані на інших тварин. Це стало ще одним доказом, що слони дають один одному імена.

Раніше вчені заявили про те, що рибки можуть впізнавати себе на фото. Тобто, вони входять в обмежену групу тварин, які мають самосвідомість.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі