За цей час апарат подолав 21 км в кратері Гейла і зробив чимало наукових відкриттів про Червону планету.Спочатку передбачалося, що місія марсохода, який працює на ядерній енергії, триватиме близько двох років (або один марсіанський рік), але в грудні 2012 року було вирішено не обмежувати за часом його роботу і експлуатувати "К'юріосіті" до повного вироблення його ресурсів
За цей період робот зробив багато важливих спостережень. Зараз наукове товариство вже звиклися з думкою про наявність води на Марсі, але в 2013 році це відкриття стало одкровенням. "К'юріосіті" виявив висохле русло річки і річкову гальку, з'ясував, що Гейл в минулому був величезним озером, і прийшов до висновку, що в марсіанському грунті присутній несподівано високу кількість води. На думку фахівців, це може виявитися на руку майбутнім колоністам Марса.Прі аналізі грунту стало зрозуміло, що колись на Червоній планеті могла бути життя, оскільки були виявлені необхідні для цього хімічні елементи - вуглець, водень, кисень, азот і сера.По думку вчених, багато років тому в воді могли існувати найпростіші мікроорганізми. Але знайти безпосередні докази життя на Марсі поки не вдалося.
За час своєї місії "К'юріосіті" неодноразово фіксував викиди метану в атмосферу планети. Вчені вже давно не можуть дійти згоди про його походження. Результат цієї суперечки може вплинути на наші уявлення про можливості існування органічного життя за межами Землі. Справа в тому, що в земних умовах метан на 90-95% має чисто органічне походження, тобто є продуктом життєдіяльності бактерій. Лише невелика його частина утворюється в результаті тектонічних процесів в мантії Землі.
На основі даних з марсохода вчені прийшли до висновку, що на Червоній планеті присутні складні органічні сполуки, вік яких може перевищувати 3 тис. Років. Питання про їхнє походження залишається відкритим, і поки невідомо, чи є ці сполуки залишками організмів, результатом хімічної реакції з різними породами або вони потрапили на Марс разом з кометами і іншими космічними об'єктами. На думку вчених, можливий будь-який з цих варіантов.Еще до початку місії "К'юріосіті" було відомо, що атмосфера Марса відрізняється від звичної нам земний, але ровер зумів показати, наскільки гарні марсіанські заходи. Якщо на нашій планеті днем небо блакитне, а захід забарвлюється в червоний колір, на Марсі все навпаки: вдень небо червоне, а заходи - блакитні.
Це відбувається тому, що під час заходу на Землі хвилі світла, що відносяться до синьої частини спектра, розсіюються молекулами газу в атмосфері. На Марсі їх не так багато. Замість цього там є пил, яка розсіює червоні хвилі, в результаті чого небо забарвлюється в блакитний, коли Сонці сідає.
За словами керівників проекту, марсохід залишається працездатним і ще деякий час зможе вивчати Червону планету.