Вчені Юргінского технологічного інституту Томського політехнічного університету (ТПУ) розробляють агроробота, який зможе орати землю, обробляти рослини від шкідників і косити траву.
"Сенс в тому, що цей робот зможе працювати в автономному режимі, їм не потрібно буде безпосередньо керувати", - заявив доцент кафедри технології машинобудування ЮТІ ТПУ, один з розробників робота Андрій Проскоків.
На сьогоднішній день у сибірських вчених вже є платформа, оснащена бензиновим двигуном. Це база для створення роботизованого комплексу, який зможе виконувати різні сільськогосподарські роботи.
"Наш робот буде орієнтуватися за датчиками, розставленими по периметру поля. Ми працюємо над тим, щоб робота можна було навчити: провести його один раз за певним маршрутом, а він його запам'ятає і зможе багаторазово виконувати. Від навігації з використанням GPS ми відмовилися", - заявив Проскоків.
Як повідомлялося, в 2015 році інженери-конструктори Балтійського федерального університету ім. Іммануїла Канта (Калінінград) розробили биоінспированого робота-таргана. За основу прототипу був обраний південно-американський вид тарганів Blaberus Giganteus. Але знайти його в Калінінграді не вдалося, привезти теж виявилося проблематичним, тому дослідницька група працювала з видом Blaberus Craniifer.
У січні 2015 року російські вчені показали президенту Росії Володимиру Путіну систему управління роботами за допомогою електричних сигналів людського мозку.