Інженери-конструктори Балтійського федерального університету ім. Іммануїла Канта (Калінінград) розробили біо інспірованого робота-таргана.
Як повідомляється на сайті університету, робота над ним тривала сім місяців. Замовником виступила російська організація, яка в своїй ТЗ вказала, що робот повинен бути максимально тараканоморфним.
За основу прототипу був обраний південно-американський вид тарганів Blaberus Giganteus. Але знайти його в Калінінграді не вдалося, привезти теж виявилося проблематичним, тому дослідницька група працювала з видом Blaberus Craniifer: він відрізняється від Giganteus лише зменшеним розміром (70-80 мм), в іншому (зовнішній вигляд, біомеханіка) вони ідентичні. Цей вид тарганів часто називають "мертвою головою" через характерний малюнок на спинці личинки.
Як розповідають самі інженери-конструктори, перші два місяці вони просто вивчали таргана: його звички, особливості пересування і т.п. І лише потім розпочалася робота з проектування і конструювання. Лише 20-я версія відповідала ТЗ.
Тарган від БФУ ім.І.Канта має довжину 10 см, пересувається зі швидкістю 30 см/сек, тобто 3 корпусу на секунду (справжні таргани бігають зі швидкістю до 10 корпусів на секунду). Робот забезпечений світлочутливими сенсорами, а також системою контактних і безконтактних датчиків для детектування перешкод та їх уникнення. Робот може переносити вантаж до 10 гр, чим вже зацікавилися російські військові.
У січні 2015 року російські вчені показали президенту Росії Володимиру Путіну систему управління роботами за допомогою електричних сигналів людського мозку.
У серпні 2014 року російські вчені анонсували видання історії "Новоросії".