Штучний інтелект змінює природу роботи – експерт

Відео
Поділитися
Штучний інтелект змінює природу роботи – експерт Штучний інтелект порушує питання про перехід на чотириденну роботу © Генерація в Runwayml на запит ZN.UA
Впровадження нових технологій робить актуальним перегляд існуючої системи робочого тижня.

У Давосі продовжуються панельні дискусії у рамках Всесвітнього економічного форуму. Більшість з них присвячена розвитку штучного інтелекту та його впливу життя людей.

В рамках однієї з них, Thinking through Augmentation, обговорили те, чи зможе ШІ забрати робочі місця у людей та його загальний вплив на різні індустрії.

«Заголовки ЗМІ говорять про втрату робочих місць. Але реальність така, що природа роботи змінюється, ми це знаємо. Ми залучаємо все більше людей, можливо, не тих самих людей робити ті самі речі. Але це шлях до більш наповненої змістом роботи. Люди не хочуть робити презентації у Power Point, вони хочуть покращувати свої навички... І ми рідко говоримо про те, що це (розвиток ШІ – ред.) дозволить робити те, що не доступне людям», - заявив головний виконавчий директор Sanofi Пол Хадсон.

Крісті Хоффман, генеральний секретар UNI Global Union, додала, що згідно з дослідженням до 2030 року 80% середніх працівників зможуть виконувати обсяг роботи, на який зараз потрібно п'ять днів, за чотири дні. А це порушує питання про те, чи потрібно переходити на чотириденний робочий тиждень.

«І, як ми вже говорили, баланс між роботою та особистим життям. У UNI деякі вже користуються ChatGPT і раді, що вони можуть робити свою роботу швидше. Навряд чи знайдеться хтось, хто не зрадіє можливості виконувати роботу швидше за певної підтримки технологій, у якихось простих завданнях», - додала вона.

«Ми маємо думати ширше і про зміну структури робочого тижня. Не обов'язково 20% людей втратять робочі місця, можливо, ми просто перейдемо до чотириденного робочого тижня», - заявила Хоффман.

Нагадаємо, експеримент із чотириденним робочим тижнем в Ісландії, який проводився з 2015 по 2019 рік, закінчився "з приголомшливим успіхом". У дослідженні, яке проводили вчені, взяли участь 2500 ісландців, що становить приблизно 1% від населення країни. Працівники, які взяли участь у дослідженні, працювали по 35-36 годин на тиждень. За підсумками експерименту стан цих працівників "поліпшився за низкою показників". Так вони краще справлялися зі стресом, були менш схильні до вигоряння, зміцнилося їх здоров'я. Крім того, покращився баланс роботи та особистого життя.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі