Штучні антитіла показали «обнадійливі» результати в лікуванні COVID-19

Поділитися
Штучні антитіла показали «обнадійливі» результати в лікуванні COVID-19 Штучні антитіла виявилися ефективними при лікуванні COVID-19 © Pixabay
Ліки випробували на 452 пацієнтах.

Компанія Eli Lilly опублікувала перші результати випробувань штучних антитіл при лікуванні зараження новим коронавірусом. Це моноклональні антитіла, які є штучним аналогом антитіл, що виробляються тілом людини. І ці випробування показали обнадійливі результати, пише журнал Science.

Компанія опублікувала проміжні результати плацебо-контрольованого дослідження, в ході якого частина добровольців отримала клоновані антитіла, взяті з крові пацієнта, який вилікувався від COVID-19. У випробуваннях взяли участь 452 добровольця, які отримали одну з трьох різних доз антитіл, які отримали назву LY-CoV555, або плацебо. Відзначається, що у добровольців були слабкі або помірні симптоми, за три дні до початку дослідження вони отримали позитивний результат тесту на коронавірус, але не були госпіталізовані.

П'ять з 302 осіб (1,7%), які отримали антитіла, були госпіталізовані під час проведення дослідження, в той же час, в лікарню поклали дев'ять осіб (6%), які отримали плацебо. Тобто, ризик госпіталізації для тих, хто отримував антитіла, був на 72% нижчим, ніж для тих, хто отримував плацебо. Представники компанії стверджують, що препарат не викликав ніяких серйозних побічних ефектів.

«Оскільки це перші клінічні дані про нейтралізуючі антитіла, я вважаю результати дуже обнадійливими. Проблем з безпекою не було, а ознаки ефективності - хоч і не остаточні - зафіксовані були», - заявив кардіолог Ерік Тополь, який керує Scripps Research Translational Institute.

Більшість тих, хто все-таки був госпіталізований, були людьми похилого віку або людьми з надмірною масою тіла. У компанії стверджують, що саме ці фактори ризику можуть стати вирішальними під час прийняття рішення про те, хто отримає ліки в першу чергу, якщо їх схвалять.

Разом з тим, позитивний ефект мала тільки середня доза препарату. Вона викликала значне зниження присутності коронавірусу в крові пацієнтів через 11 днів. Ні менша, ні більша доза такого ефекту не мали. Зазвичай біологічний ефект препарату підвищується зі збільшенням його дози. Це може свідчити про те, що ефект середньої дози може бути помилковим.

У компанії також відмовилися повідомити про те, чи було зниження кількості госпіталізованих людей, які приймали антитіла, в порівнянні з тими, хто отримав плацебо, статистично значущим.

Eli Lilly продовжує дослідження. На наступному етапі в випробуваннях візьмуть участь 800 осіб, компанія також буде використовувати інший вид штучних антитіл, який реагує на інші білки в шипах коронавірусу.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Раніше вчені розповіли про те, що буде, якщо заразитися коронавірусом і грипом одночасно. Дослідники поки не знають, чи підвищує попереднє зараження коронавірусом або грипом шанси підхопити інший з них.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі