Шматок металу, що тріснув, зміг «загоїти» сам себе в ході експерименту вчених

Поділитися
Шматок металу, що тріснув, зміг «загоїти» сам себе в ході експерименту вчених Метал зміг "зцілити" сам себе © Dan Thompson/Sandia National Laboratories
Це може започаткувати нову еру в інженерії.

Група вчених з Sandia National Laboratories і Техаського університету A&M провела експеримент, в рамках якого шматок металу, що тріснув, зміг «загоїти» сам себе. Якщо цей процес вдасться повністю зрозуміти і проконтролювати, він може започаткувати нову еру в інженерії, повідомляє Science alert.

У ході експерименту вчені перевіряли стійкість металу, використовуючи спеціальну техніку електронного мікроскопа, що просвічує, витягуючи кінці металу 200 разів на секунду. Потім вони спостерігали самовідновлення у надмалих масштабах у шматку платини товщиною 40 нанометрів, підвішеному у вакуумі.

Тріщини, які викликає описана вище деформація, відомі як втома пошкодження: напруги, що повторюються, і рухи, що викликають мікроскопічні розриви, в кінцевому підсумку призводять до поломки машин або конструкцій. На свій подив, вчені помітили, що через 40 хвилин спостереження тріщина в платині почала знову зливатись і «заліковуватися», перш ніж знову почати рухатися в іншому напрямку.

Варто зазначити, що вчені поки що не розуміють, чому це відбувається, і як цей процес можна використати. Але метали, що самовідновлюються, можуть виявитися незамінними при будівництві мостів, двигунів, телефонів і так далі.

Раніше американські вчені створили нову «найбілішу у світі» фарбу, яка дозволяє охолоджувати поверхні та будівлі. Фарба відбиває 98% сонячного світла.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі