Наголошується, що імена для нових небесних тіл може запропонувати кожен бажаючий. Разом з тим, існує умова: вони повинні бути названі на честь гігантів з скандинавської, галльської або інуїтскої міфології.
До недавнього часу рекордсменом за кількістю супутників був Юпітер – на даний момент відомо про 79 супутників планети. На другому місці був Сатурн (62 супутника), за ним йшли Уран (27), Нептун (14) і карликова планета Плутон (п'ять). Приблизно у десятка небесних тіл у Сонячній системі два супутника, а у сотні – один.
Разом з тим, тепер астрономи відкрили ще 20 супутників Сатурна, тобто, їхня загальна кількість сягнула 82.
Період обертання супутників навколо газового гіганта становить від двох до трьох років, а один з ретроградних супутників був визнаний найдальшим з відомих супутників Сатурна. Два нових супутника вписуються в групу зовнішніх супутників, з нахилами близько 46 градусів, званих Інуїтською групою. Вважається, що ці тіла можуть бути фрагментами зруйнованого в минулому великого супутника Сатурна. Таке ж походження можуть мати нововідкриті ретроградні супутники з Норвезької групи. Ще один супутник має нахил орбіти близько 36 градусів і нагадує групу внутрішніх супутників Сатурна, звану Галльською.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.
Раніше вчені місії Cassini встановили, що кільця Сатурна продовжують існувати і не розлітаються в космос через вплив семи супутників планети.