Незважаючи на те, що вік Сатурна становить 4,5 мільярда років, на думку дослідників, його кільця можуть бути ровесниками динозаврів або навіть перших ссавців. Такий висновок ґрунтується на даних, отриманих апаратами "Вояджер" і станцією Cassini, особливо на фінальних етапах її роботи, коли вона виконала 22 близьких підльоти до планеті.
За допомогою цих даних дослідникам вдалося виміряти масу кілець та Сатурна з високою точністю. Виявилося, що кільця планети важать набагато менше, ніж передбачалося, і що вони складаються в основному з дуже чистого та яскравого льоду. Це свідчить про вкрай малий вік кілець, оскільки якби вони були старше, вони були б темнішими через взаємодію з космічним сміттям.
Те, що кільця виявилися настільки молодими, свідчить на користь теорії, згідно з якою вони були утворені в результаті зіткнення Сатурна з гігантською кометою або крижаним супутником, який підійшов занадто близько до планети і був розірваний на частини приливними силами. На даний момент дослідники працюють над удосконаленням моделей, які могли б пролити світло на події минулого.
Раніше вчені місії Cassini встановили, що кільця Сатурна продовжують існувати і не розлітаються в космос через вплив семи супутників планети.