У ході дослідження вчені порівняли поведінку двох особин близьких видів, які проживали у неволі: звичайних шимпанзе і бонобо. Дослідники помітили, що, хоча самки і шимпанзе і бонобо живуть недалеко від своїх синів і часто допомагають їм у суперництві з іншими самцями, тільки матері бонобо зводять їх з іншими самками. Вивчивши поведінку особин, дослідники виявили, що така підтримка матері збільшує репродуктивний успіх самців бонобо в три рази. Цікаво, що у звичайних шимпанзе показник успіху розмноження падає приблизно у 1,5 раза, якщо синам допомагає мати. На думку авторів роботи, це пов'язано з тим, що самки бонобо можуть займати домінантну роль в співтоваристві, на відміну від спільнот шимпанзе, де всі чільні ролі займають тільки самці.
На думку дослідників, поведінка самок бонобо узгоджується з гіпотезою про довгоіснуючі види, які вкладають багато сил і часу вирощування власного потомства, залишаючись з дитинчатами навіть до досягнення дорослого віку і жертвуючи власним репродуктивним успіхом заради якісного потомства.
Раніше вчені з'ясували, що полівки прерій здатні до емпатії. Раніше вчені вважали, що здатність до емпатії є тільки у тварин з відносно великим мозком: мавп, слонів, собак. Тепер же дослідники встановили, що полівки, відомі як хороші сім'янини, здатні надавати допомогу своїм друзям і родичам.