Рунет очікує реформа і контроль: сервери хочуть перенести до РФ, а контент - фільтрувати

Поділитися
Рунет очікує реформа і контроль: сервери хочуть перенести до РФ, а контент - фільтрувати Рунет очікує реформа і контроль: сервери хочуть перенести до РФ, а контент - фільтрувати © 5techno.ru
На думку законодавців, у Росії необхідно примусово ввести три рівні мереж передачі даних: місцевий, регіональний, загальноросійський, а також накласти заборону на приєднання регіональних і місцевих мереж передачі даних до закордонних.

Влада РФ розробляє заходи щодо посилення контролю за інтернетом. Пропозиції щодо нормативно-правового регулювання мережі в даний час готуються робочою групою при адміністрації російського президента, повідомляє "Коммерсант" з посиланням на свої джерела - федерального чиновника і менеджерів інтернет-компаній.

Газета уточнює, що, на думку законодавців, в Росії необхідно примусово ввести три рівні мереж передачі даних: місцевий, регіональний, загальноросійський, а також накласти заборону на приєднання регіональних і місцевих мереж передачі даних до закордонних. Пропуск всього трафіку регіональних і місцевих операторів пропонується здійснювати тільки через мережі загальноросійських операторів.

На всіх рівнях всіх мереж передачі даних планується ввести фільтрацію вмісту, а також заборонити розміщення DNS-серверів доменів .RU і .РФ за межами Росії. Крім того, робоча група пропонує позбавити повноважень Координаційний центр доменів .RU і .РФ, який розробляє правила реєстрації доменних імен, і передати його функції уповноваженому федеральному органу виконавчої влади.

Як уточнює видання, причиною перебудови російського інтернет-ринку може бути загострення відносин із Заходом. У понеділок США ввели санкції, що включають в себе заморожування активів і заборону на отримання візи, проти семи офіційних осіб із Росії. Крім того, прийняті американським керівництвом обмеження поширюються на 17 російських компаній. Канада прийняла обмежувальні заходи щодо дев'яти громадян РФ і двох російських банків. Європейські санкційні списки поповнилися 15 громадянами Російської Федерації.

При цьому, прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков заявив, що про існування робочої групи та про її пропозиції "вперше чує". "Я не думаю, що такі примітивістскі підходи можуть переважити. Основне завдання - це забезпечити захист національних інтересів, але при цьому не знижуючи темпів розвитку, не знижуючи атмосферу конкуренції", - зазначив він. Помічник президента РФ Ігор Щеголєв від коментарів відмовився.

У законодавстві немає визначення фільтрації контенту, тому поки не дуже зрозуміло, що мають на увазі творці цих пропозицій, на які посилається видання. В цілому, право вільного доступу до інформації гарантує стаття 29 Конституції.

Представник великого оператора заявив "Коммерсанту", що вимоги на кшталт фільтрації контенту змусять невеликі компанії покинути ринок. А введення ієрархічності мереж вимагає повної перебудови мереж в країні, що невигідно для операторів, оскільки призведе до додаткових витрат. Крім того, за його словами, фінансування буде потрібно для створення DNS-сервера в Росії. Введення ієрархії мереж передачі даних призведе до зростання вартості доступу в інтернет і зниження його якості, бо оператори не зможуть обирати оптимальні маршрути трафіку, вважає ще один учасник ринку, який також став співрозмовником "Коммерсанта".

Директор Координаційного центру доменів .RU і .РФ Андрій Колесніков зазначив, що більшість DNS-серверів розташовані за межами РФ. Це зроблено для зручності користувачів, щоб якомога швидше обслуговувати запити до російських серверів. Колесніков пояснив, що якщо пропозицію про переведення DNS-серверів до Росії буде схвалено, це дасть можливість ізолювати Росію від глобальної інформаційної системи. "Тобто, це завіса не зсередини, а зовні", - поясил він.

Колесніков також додав, що не розуміє, з чим може бути пов'язана пропозиція передати функції Координаційного центру національного домену уповноваженому федеральному органу виконавчої влади. "Представник Мінкомзв'язку і без того входить в раду КЦ, більше того, він володіє правом вето. За весь час роботи КЦ не було жодного нарікання з боку держави", - Колесніков висловив подив з приводу даного питання. "Передача функцій КЦ держоргану призведе до технічних втрат і до корупції на ринку розподілу доменів", - вважає глава прокремлівського Фонду інформаційної демократії Ілля Массух.

Напередодні член Ради Федерації Максим Кавджарадзе запропонував створити внутрішньоросійську комунікаційну мережу, закриту від доступу з країн ЄС і США. За його словами, це допоможе російським користувачам "піти з-під крила США". Якщо цю пропозицію не буде виконано, то, за словами депутата, "триватимуть витоки інформації". !zn

Читайте також:

Путін повідомив, що інтернет - проект ЦРУ

У Росії прийнято закон, що обмежує права блогерів

Китай закликав Росію посилити контроль над інтернетом для недопущення революцій

Російська версія Google позначила Крим частиною Росії

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі