Розвиток шизофренії може бути пов'язаний з концентрацією вітаміну D в організмі матері – вчені

Поділитися
Розвиток шизофренії може бути пов'язаний з концентрацією вітаміну D в організмі матері – вчені Концентрація вітаміну D у материнському організмі впливає на мозок дитини © depositphotos / diego_cervo
Концентрація вітаміну в материнському організмі відіграє важливу роль у формуванні клітин мозку.

Група вчених під керівництвом Деріла Ейліса з Інституту мозку Університету Квінсленду за допомогою технології молекулярної візуалізації підтвердили вирішальну роль концентрації вітаміну D у материнському організмі у формуванні клітин мозку, які відповідають за виробництво дофаміну, гормону, який допомагає нам "почуватися добре". Це відкриття дозволяє нам краще зрозуміти механізми, які є основою порушень розвитку нервової системи, таких як шизофренія, повідомляє New Atlas. Стаття дослідників була опублікована у Journal of Neurochemistry.

Вважається, що шизофренія розвивається під впливом генетичних та екологічних факторів. Точний механізм, який стоїть за цим, поки невідомий, але є переконливі докази, які свідчать, що ці фактори впливають на те, як мозок виробляє дофамін.

Вважається також, що вплив факторів ризику шизофренії під час ембріонального розвитку змінює спосіб формування дофамінових ланцюгів у мозку. Попередні дослідження показали, що низький рівень материнського вітаміну D є одним із таких факторів ризику, що впливають на те, як дофамін-продукуючі нейрони диференціюються у свою зрілу спеціалізовану форму.

У ході дослідження вчені створили дофаміноподібні нейрони, щоб відтворити процес диференціації під час розвитку ембріона. Нейрони культивували з гормоном кальцитріолом без нього.

Вітамін D, який надходить з їжею, неактивний доти, доки не піддається двом реакціям в організмі, одна з яких відбувається в нирках, де він перетворюється на кальцитріол, активну форму вітаміну D. Кальцитріол зв'язується з рецептором вітаміну D і активує його в ядрі клітини.

Дослідники виявили, що вітамін D впливає не лише на диференціювання клітин, а й на структуру нейронів.

Використовуючи новий інструмент візуалізації, званий хибними флуоресцентними нейротрансмітерами (FFN), дослідники змогли проаналізувати, як змінювалося поглинання та вивільнення дофаміну в присутності або відсутність кальцитріолу. Вони виявили, що викид дофаміну посилювався в нейронах, вирощених у присутності кальцитріолу.

Важливо! Ця публікація заснована на останніх та актуальних наукових дослідженнях у сфері медицини та має виключно загальноінформаційний характер. Публікація не може бути підставою для установки будь-яких діагнозів. Якщо ви захворіли або потребуєте діагнозу, зверніться до лікаря!

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі