Розроблено бюджетний міні-МРТ, здатний виявляти захворювання мозку

Поділитися
Розроблено бюджетний міні-МРТ, здатний виявляти захворювання мозку
МРТ – потужний діагностичний інструмент, але розмір та вартість обладнання обмежують можливості його використання.

Вчені з Університету Гонконгу (HKU) розробили більш компактну та фінансово доступну систему магнітно-резонансної томографії (МРТ), яка використовує набагато слабше магнітне поле і не вимагає екранування, але при цьому здатна діагностувати у пацієнтів захворювання мозку, передає New Atlas.

Довідка ZN.UA
За допомогою МРТ сканують м'які тканини тіла, це особливо корисно для діагностики проблем у мозку, таких як пухлини, травми або інсульт. Ризики такої діагностики набагато нижчі, ніж при інших методах візуалізації, таких як рентген або комп'ютерна томографія. У той же час апарати МРТ можуть коштувати мільйони доларів, а після придбання доводиться витрачати десятки тисяч доларів на місяць на експлуатацію та обслуговування. Вони можуть споживати багато енергії та вимагають громіздкого магнітного та радіочастотного екранування. Все це робить технологію МРТ недоступною для використання в багатьох місцях, особливо в країнах, що розвиваються.

Розроблений вченими міні-МРТ, на відміну від стандартного (який використовує магнітні поля напруженістю до 3 тесла), працює із наднизьким полем напруженістю лише 0.055 тесла.

Завдяки меншому магнітному полю пристрій може не використовувати магнітну клітку, що екранує, як у традиційних апаратах МРТ. Радіочастотне екранування зазвичай необхідне для запобігання впливу зовнішніх електромагнітних сигналів на магніти, але для нового апарату команда розробила алгоритми глибокого навчання для усунення цих перешкод. Відсутність потреби в обох типах екранування допомагає зберегти компактність нового апарата.

Апарат може працювати від стандартної розетки змінного струму, а її вартість оцінюється у менш ніж 20 тисяч доларів США. Його площа становить близько 2 квадратних метрів, а вага - 750 кг, хоча дослідники кажуть, що оптимізація може знизити його до 500 кг.

Команда протестувала пристрій на 25 пацієнтах, включаючи 13 з пухлинами мозку, вісім з ішемічним інсультом та чотири з внутрішньомозковим крововиливом. Зображення були не такими чіткими, як при скануванні за допомогою стандартного МРТ, але більшість ключових патологій все ж таки були виявлені у всіх пацієнтів.

Оскільки нові апарати дешевші і менші, їх зможуть дозволити собі більша кількість лікарень, у тому числі в країнах, що розвиваються. І навіть у межах лікарні апарат можна принести до ліжка пацієнта, що може допомогти у відділеннях інтенсивної терапії або COVID-19, де не завжди практично переміщати пацієнта. Пацієнту також зручніше користуватися апаратом, оскільки він працює набагато тихіше, і не потрібно лежати в трубі, що викликає клаустрофобію. А нижча напруженість магнітного поля робить його безпечнішим для пацієнтів з металевими імплантатами та зменшує артефакти зображення, які вони можуть створювати.

На вчених ще чекає багато роботи з удосконалення міні-апаратів МРТ з ультранизким полем, перш ніж їх можна буде використовувати в клінічній практиці. Тим часом FDA вже схвалило аналогічну систему Hyperfine із трохи більшою потужністю 0,064 тесла.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі