За словами голови команди з боротьби з поширенням коронавірусу COVID-19 в провінції Хубей Чжао Цзяньпіна, деякі з пацієнтів, які одужали, здавали аналізи на виявлення вірусів або бактерій в їхніх організмах. Аналіз нуклеїнових кислот показав, що вірус все ще присутній в їхньому організмі. Він не уточнив, про яку кількість пацієнтів йде мова. Чжао також додав, що мазки, взяті у пари з Канади, також показали наявність вірусу в організмі.
"Це небезпечно. Куди ви подінете таких пацієнтів? Ви не можете відправити їх додому, оскільки вони можуть інфікувати інших, але і помістити їх в лікарню не можна, адже ресурси не безмежні", - зазначив він.
Разом з тим, професор Школи молекулярної і клітинної біології Університету Лідса Марк Харріс заявив про те, що йому невідомо про жодні публікації, що описують випадки, коли вірус залишався в організмі людини після одужання. "Це можливо, але навряд чи буде відрізнятися високим рівнем або тривати довго – в іншому випадку, у людей продовжать проявлятися симптоми. Нам потрібні вагомі наукові докази перш, ніж робити якісь висновки", - додав він.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.
Станом на середу, 26 лютого, у світі зареєстрували 2 766 смертельних випадків зараження коронавірусом COVID-19. У той час 28 777 осіб - вилікувались. Загальна кількість людей, заражених коронавірусом становить 78 190, більшість з них - у Китаї.
Детальніше про готовність України протистояти коронавірусу COVID-19 читайте у матеріалі Ольги Дмитричевої "Санітарний контроль".