Розгінний блок "Персей" з макетом супутника, який не зміг вийти на задану орбіту, увійшов до атмосфери Землі в районі Тихого океану. Як повідомляє N+1, це сталося о 00:08 6 січня за київським часом.
Розгінні блоки необхідні для того, щоб вивести супутники з низької навколоземної орбіти на віддалені траєкторії до інших планет або на геостаціонарну орбіту понад 36 тисяч кілометрів. «Персей» з макетом супутника, що не відокремлюється, був запущений за допомогою ракети-носія «Ангара» 27 грудня 2021 року.
Ракета-носій стартувала штатно, через 12 хвилин після запуску від третього ступеня відокремився «Персей» із макетом супутника. Потім розгінний блок мав вийти на геостаціонарну орбіту з висотою близько 36 тисяч кілометрів, але не зміг цього зробити. "Персей" залишився на низькій навколоземній орбіті з висотою 177-200 кілометрів.
О 00:08 6 січня він увійшов у атмосферу над точкою з координатами 13,7 градуса південної широти та 239,2 градуса східної довготи. Ця точка знаходиться в центральній частині Тихого океану, за 1590 кілометрів на південний схід від острова Піткерн.
Міністерство оборони Росії, «Роскосмос» та РКК «Енергія» не давали жодної інформації про долю розгінного блоку та макету супутника з моменту запуску «Ангари».
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.
Нагадаємо, влітку Росія запустила до Міжнародної космічної станції модуль "Наука". Він здійснив стиковку з МКС 29 липня. Через три години після стикування модуль нештатно увімкнув двигуни, що призвело до розвороту станції на 540 градусів.