Включення двигунів «Науки» призвело до розвороту МКС на 540 градусів

Поділитися
Включення двигунів «Науки» призвело до розвороту МКС на 540 градусів "Наука" включила двигуни і розвернула МКС на 540 градусів © Роскосмос
Станція здіснила півтора оберти в одну сторону, і півоберта - в іншу.

Керівник польотів NASA Зебулон Сковілл розповів, чим для Міжнародної космічної станції обернулося нештатное включення двигунів модуля «Наука». Відповідаючи в Twitter одного з користувачів, Сковілла розповів, що МКС розгорнулася на 540 градусів.

«Виконано майже півтора оберти в одну сторону по тангажу і потім половина обарту в зворотну сторону», - написав він.

Запуск модуля «Наука» відбувся 21 липня, а стикування зі станцією він здійснив 29 липня. Через три години після стикування стало відомо про позаштатне включення двигунів «Науки». У «Роскосмосі» заявили, що інцидент був пов'язаний з «роботою з залишками палива» і «людським фактором», а в NASA розповіли, що включення двигунів розвернуло МКС на 45 градусів.

Як повідомляє Naked science, керівник польоту російського сегменту МКС Володимир Соловйов пояснив, що причиною включення двигунів став короткочасний програмний збій. Щоб компенсувати обурення і повернути станцію в потрібне положення використали двигуни модуля «Звєзда» і корабля «Прогрес МС-17». Після цього космонавти провели операцію з приведення паливної системи в безпечний стан, залишки палива «Науки» справили в космос.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Нагадаємо, будувати новий модуль почали ще в 1995 році. Спочатку запуск був запланований на 2007 рік, але його вирішили перенести. У 2013 році в паливній системі модуля виявили металеву стружку. У червні цього року в «Роскосмосі» заявили, що провели випробування модуля, головного обтічника і перехідного відсіку в складі космічної головної частини. Але пізніше були виявлені технічні проблеми, через які запуск знову відклали.

Після запуску модуля в ЗМІ з'явилася інформація про те, що у «Науки» виникли проблеми на орбіті. Зокрема, у модуля були проблеми з паливною системою, а також з включенням двигунів для коригування орбіти.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі