Росія реактивує своїх тролів та ботів напередодні проміжних виборів у США

Поділитися
Росія реактивує своїх тролів та ботів напередодні проміжних виборів у США
Ряд ботів пов'язують із агентством інтернет-досліджень, яке, у свою чергу, пов'язують із кухарем Путіна Пригожіним.

Дослідники виявили серію російських інформаційних операцій, спрямованих на те, щоб вплинути на американські вибори та, можливо, підірвати підтримку України, пише NYT.

Один із них — користувач Gab, який ідентифікує себе як Нора Берка, знову з'явився у серпні після річного мовчання, опублікувавши кілька повідомлень із різко консервативними політичними темами.

Пости переважно очорняли президента Байдена та інших видатних демократів, іноді в непристойній формі. Вони також нарікали на використання доларів платників податків для підтримки України у її війні проти вторгнення російських військ, зображуючи президента України як карикатуру прямо із російської пропаганди.

За даними групи кібербезпеки Recorded Future, обліковий запис раніше був пов'язаний із тим же секретним російським агентством, яке втручалося у президентські вибори 2016 року, а 2020 року — з Агентством інтернет-досліджень у Санкт-Петербурзі.

Це частина того, що група та інші дослідники визначили як нову, хоч і більш вузькоспрямовану спробу Росії вплинути на результати проміжних виборів у США.

Мета, як і раніше, розпалити гнів консервативних виборців та підірвати довіру до американської виборчої системи. Цього разу, схоже, дезінформація спрямована на підірвання великої військової допомоги Україні з боку адміністрації Байдена.

"Зрозуміло, що вони намагаються змусити їх припинити допомогу Україні", - сказав Алекс Пліцас, колишній військовослужбовець і співробітник Пентагону з інформаційних операцій, який зараз працює в консалтинговій компанії Providence Consulting Group.

Кампанії з використанням облікових записів, які зображають із себе розлючених американців, таких як Нора Берка, націлююсь на кандидатів-демократів у найбільш спірних регіонах, у тому числі на місця в Сенаті в Огайо, Аризоні та Пенсільванії, розраховуючи, що республіканська більшість у Сенаті та Палаті представників може допомогти військовим зусиллям Росії.

Кампанії в соцмережах показують не тільки те, наскільки вразлива американська політична система для іноземних маніпуляцій, а й те, як постачальники дезінформації еволюціонували і адаптувалися до зусиль основних соціальних мереж з видалення або применшення хибного або контенту, що вводить в оману.

Минулого місяця Федеральне бюро розслідувань та Агентство з кібербезпеки та безпеки інфраструктури опублікували попередження про загрозу дезінформації, що розповсюджується «каналами даркнета, онлайн-журналами, додатками для обміну повідомленнями, підробленими веб-сайтами, електронними листами, текстовими повідомленнями та підробленими онлайн-персонами.

Дезінформація може включати заяви про те, що дані чи результати голосування були зламані чи скомпрометовані.

Агентства закликали людей не ставити лайки, не обговорювати та не ділитися в Інтернеті повідомленнями з невідомих чи ненадійних джерел. Платформи соціальних мереж та дослідники, які відстежують дезінформацію, нещодавно виявили різні кампанії Росії, Китаю та Ірану.

Recorded Future та дві інші дослідні компанії в соціальних мережах, Graphika та Mandiant, виявили ряд російських кампаній, які звернулися до Gab, Parler, Getter та інших нових платформ, які пишаються створенням просторів, що не модеруються, в ім'я свободи слова.

Це набагато дрібніші кампанії, ніж під час виборів 2016 року, коли фейкові облікові записи досягли мільйонів виборців по всьому політичному спектру через Facebook та інші великі платформи. Однак зусилля не менш згубні, коли йдеться про вразливих користувачів, які можуть допомогти досягти російських цілей, кажуть дослідники.

«Аудиторія набагато менша, ніж у традиційних соціальних мережах, — сказав Браян Лістон, старший аналітик розвідки з Recorded Future, який ідентифікував обліковий запис Нори Берка. - Але ви можете залучити аудиторію до набагато більш цілеспрямованих операцій, тому що ті, хто перебуває на цих платформах, як правило, готові до сприйняття повідомлень про якусь змову».

Багато з облікових записів, виявлених дослідниками, раніше використовувалися агентством новин, що називає себе відділом новин для громадян Америки та Європи.

Meta, власник Facebook та Instagram, раніше пов'язувала випуск новин із російськими інформаційними кампаніями, зосередженими навколо Агентства інтернет-досліджень.

Схоже, що з того часу мережа розпалася, і багато пов'язаних з нею облікових записів у соціальних мережах стали бездіяльними після того, як їх публічно ідентифікували під час виборів 2020 року. Аккаунти знову стали активними у серпні та вересні.

За словами пана Лістона, обліковий запис Нори Берка на Gab має багато характеристик несправжнього користувача. Немає зображення профілю або біографічних даних, що ідентифікують. На повідомлення, надіслане на обліковий запис через Gab, ніхто не відповів.

Акаунт, що налічує понад 8000 передплатників, публікує виключно політичні теми — не тільки в одному штаті, а й по всій країні — і часто розповсюджує хибні пости, що вводять в оману.

З вересня обліковий запис неодноразово ділився посиланнями на раніше невідомий веб-сайт selectiontrue.net, який, за словами Records Future, майже напевно був пов'язаний із російською компанією.

Ранні повідомлення Electiontruth.net датуються 5 вересня; з того часу він майже щодня публікував статті, які висміюють президента Байдена і видатних кандидатів від демократів, а також критикують політику щодо раси, злочинності та статі, яка, за його словами, руйнує Сполучені Штати. "Америка при комунізмі" - типовий заголовок.

Всі статті мають псевдоніми як автори, наприклад, Ендрю Дж., Truth4Ever і Лора. За словами Лістона, домен веб-сайту був зареєстрований з використанням біткойн-акаунтів.

Щодо контактної інформації, сайт selectiontrue.net називає кафе Коттере, штат Арканзас, містечку з населенням 900 осіб. Однак кафе закрилося, і зараз там продуктовий магазин, власники якого нічого не знають про сайт.

Пан Лістон сказав, що посилання на сайт selectiontrue.net, схоже, тісно пов'язані з аккаунтами на Gab, пов'язаними, у свою чергу, з росіянами.

Постійною темою нових зусиль Росії є аргумент про те, що Сполучені Штати за президента Байдена витрачають даремно гроші, підтримуючи Україну в її опорі російському вторгненню, яке почалося в лютому.

Нора Берка, наприклад, у вересні опублікувала сфальсифіковану фотографію, на якій президента України Володимира Зеленського зображено в образі танцюриста на пілоні в бікіні, якого Байден обсипає доларовими банкнотами.

«Оскільки американці з робітничого класу щосили намагаються знайти гроші на їжу, газ і дитяче харчування, Джо Байден хоче витратити ще 13,7 мільярда доларів на допомогу Україні», — йдеться у повідомленні. Не випадково ця посада перегукується з темою, яка отримала деяку підтримку серед республіканських законодавців та виборців, які ставлять під сумнів постачання зброї та іншої військової допомоги.

«Не секрет, що республіканці — а це більша частина республіканців — задаються питанням, чи маємо ми підтримувати те, що називають іноземними авантюрами чи ще чиїмось конфліктом», — сказав Грем Брукі, старший директор Лабораторії цифрової криміналістики в Атлантичній раді, яка також відстежувала операції з надання іноземного впливу.

Важко виміряти точний вплив цих облікових записів на виборців. Але, як мінімум, вони роблять свій внесок у створення штучного хаосу в політичному житті країни.

Нагадаємо, у липні Державний департамент США оголосив нагороду в розмірі до 10 мільйонів доларів за інформацію про те, яким чином ТОВ «Агентство інтернет-досліджень», яке належить російському бізнесмену, ресторатору Євгену Пригожину, впливало на перебіг і результат виборів у США.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі