РНК коронавірусу виявили у домі мешканців через місяць після того, як вони перехворіли на COVID-19

Поділитися
РНК коронавірусу виявили у домі мешканців через місяць після того, як вони перехворіли на COVID-19 Коронавірус залишається на більшості предметів у будинку © unsplash.com
Найбільша концентрація вірусу була на килимі, фільтрах кондиціонера та на кнопці змиву унітаза. 

Вчені виявили РНК коронавірусу у домі людей, які вже понад місяць тому вилікувались від хвороби, повідомляє N+1. Дослідники з Техаського університету вирішили провести експеримент та дізнатися, чи зберігається коронавірус у домі людей, які повністю вилікувались від COVID-19. 

Вони пішли у їхній будинок та зібрали там 24 мазки з різних поверхонь. Потім вони виділили РНК коронавірусу з цих зразків, і провели ПЦР тест. Виявилось, що у 46% зразків знайшли РНК коронавірусу.

Генетичний матеріал був усюди: на поверхні телевізора, дивані, на ручках дверей, килимі, підлозі, на кнопці змиву унітазу, а також глибоко всередині на фільтрах кондиціонера. А от найбільшу концентрацію генетичного матеріалу коронавірусу знайшли на килимі в спальні та на фільтрах кондиціонерів.

І це попри те, що у домі мили підлогу зі спеціальним засобом, ручки дверей також протирали спецзасобом, а ванну кімнату взагалі повністю вимивали хлоркою. А килим, де виявили найбільшу кількість РНК коронавірусу, чистили не дуже добре, а лише пилососили. Диван, поверхню телевізора та фільтри з кондиціонера - не мили взагалі. 

Maestre et al / Science of the Total Environment, 2021
Maestre et al / Science of the Total Environment, 2021

Дослідження доводить, що навіть через місяць у домі тих, хто хворів на коронавірус можна знайти генетичний матеріал вірусу. Однак поки невідомо, чи зберігається достатня концентрація вірусу у тих часточках, які залишаються на поверхнях, для того, щоб заразитися. 

Нагадаємо, що зараження коронавірусом в основному відбувається при вдиханні частинок вірусу з повітря. При розмові або чханні хворої людини частинки можуть розлітатися по поверхнях.

Точних даних щодо живучості вірусу на поверхнях немає, але одні дослідники вважають, що вірус залишається активним від 3 до 24 годин, а інші кажуть, що живучість вірусу може досягати 28 днів. 

Нещодавно у Бельгії жінка померла після зараження двома штамами коронавірусу. Виявилося, що вона не мала щеплення від коронавірусу та заразилася одразу "альфа" та "бета" штамами. 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі