Вчені виявили РНК коронавірусу у домі людей, які вже понад місяць тому вилікувались від хвороби, повідомляє N+1. Дослідники з Техаського університету вирішили провести експеримент та дізнатися, чи зберігається коронавірус у домі людей, які повністю вилікувались від COVID-19.
Вони пішли у їхній будинок та зібрали там 24 мазки з різних поверхонь. Потім вони виділили РНК коронавірусу з цих зразків, і провели ПЦР тест. Виявилось, що у 46% зразків знайшли РНК коронавірусу.
Генетичний матеріал був усюди: на поверхні телевізора, дивані, на ручках дверей, килимі, підлозі, на кнопці змиву унітазу, а також глибоко всередині на фільтрах кондиціонера. А от найбільшу концентрацію генетичного матеріалу коронавірусу знайшли на килимі в спальні та на фільтрах кондиціонерів.
І це попри те, що у домі мили підлогу зі спеціальним засобом, ручки дверей також протирали спецзасобом, а ванну кімнату взагалі повністю вимивали хлоркою. А килим, де виявили найбільшу кількість РНК коронавірусу, чистили не дуже добре, а лише пилососили. Диван, поверхню телевізора та фільтри з кондиціонера - не мили взагалі.
Дослідження доводить, що навіть через місяць у домі тих, хто хворів на коронавірус можна знайти генетичний матеріал вірусу. Однак поки невідомо, чи зберігається достатня концентрація вірусу у тих часточках, які залишаються на поверхнях, для того, щоб заразитися.
Нагадаємо, що зараження коронавірусом в основному відбувається при вдиханні частинок вірусу з повітря. При розмові або чханні хворої людини частинки можуть розлітатися по поверхнях.
Точних даних щодо живучості вірусу на поверхнях немає, але одні дослідники вважають, що вірус залишається активним від 3 до 24 годин, а інші кажуть, що живучість вірусу може досягати 28 днів.
Нещодавно у Бельгії жінка померла після зараження двома штамами коронавірусу. Виявилося, що вона не мала щеплення від коронавірусу та заразилася одразу "альфа" та "бета" штамами.