Рівень дитячої смертності в давнину міг бути набагато нижчим за передбачуване

Поділитися
Рівень дитячої смертності в давнину міг бути набагато нижчим за передбачуване Рівень дитячої смертності в давнину виявився нижчим, ніж вважалося © Naked Science
Вважається, що у перший рік життя помирало до 40% дітей.

Вчені з Австралійського національного університету заявили, що рівень дитячої смертності в доісторичні часи міг бути не таким великим, як вважалося раніше. За їхніми словами, поширеність дитячих останків у похованнях може бути пов'язана з високою народжуваністю, повідомляє Naked science.

Дитячі останки часто знаходять у стародавніх могильниках. Тому в науковому середовищі склалася думка про те, що рівень дитячої смертності на той час був дуже високим. Це припущення є логічним, оскільки породіллі та немовлята за всіх часів вважалися найбільш уразливими частинами населення. Поширена думка про те, що у далекі часи протягом першого року життя вмирало до 40% немовлят.

У ході нового дослідження вчені проаналізували дані ООН населення 97 країн, період аналізу охопив 10 років. Дослідники припустили, що велика кількість дитячих останків у стародавніх могилах може бути пов'язана не з високою смертністю, а з високою народжуваністю.

У давнину не було не тільки протизаплідних засобів, а й широкого уявлення у тому, «звідки беруться діти». Ймовірно, що жінки фертильного віку мали бути «хронічно вагітними». Що більше дітей народжувалося, то більше й помирало.

Це припущення підтвердив аналіз сучасних даних. Так, рівень народжуваності корелював із рівнем смерті дітей до п'яти років. У країнах з низькою народжуваністю (наприклад, в Японії та Ісландії) немовлята помирали рідше, а в країнах з високою народжуваністю (скажімо, в Республіці Малі) спостерігалася і більш висока дитяча смертність.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Раніше група фахівців у галузі біології, хімії, фізичної антропології та археології виявила найдавніші свідчення отруєння ртуттю. Вчені провели наймасштабніше на сьогоднішній день дослідження вмісту ртуті в кістках людини.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі