РФ ратифікувала угоду з Україною про охорону космічних технологій

Поділитися
Президент РФ Дмитро Медвєдєв підписав закон про ратифікацію російсько-української угоди про заходи з охорони технологій у зв'язку зі співробітництвом у дослідженні космосу, а також про створення ракетно-космічної та ракетної техніки, повідомляє в середу, 9 березня, прес-служба Кремля.

"Ця угода стане правовою основою для реалізації спільних проектів та укладення нових контрактів в космічній сфері, а також буде сприяти налагодженню більш тісної співпраці між Росією і Україною у космічній сфері, у дослідженні та використанні космічного простору в мирних цілях", - повідомив раніше журналістам голова комітету Ради Федерації з промислової політики Валентин Завадников.

Як зазначив сенатор, "цей документ спрямовано на спільні заходи щодо захисту технологій у зв'язку з реалізацією спільних програм і проектів у галузі дослідження і використання космічного простору в мирних цілях і у створенні та експлуатації ракетно-космічної та ракетної техніки".

За його словами, виконання положень угоди покладається з російської сторони на Федеральне космічне агентство, Міноборони та Федеральну службу з технічного та експортного контролю, з української сторони - на Національне космічне агентство України.

"Для досягнення мети угоди космічні агентства двох держав будуть вживати правових та технічних заходів для запобігання несанкціонованого доступу до виробів і технологій під охороною, їхнього несанкціонованого передання, а також нецільового реекспорту. Сторони також домовилися, що через свої уповноважені органи будуть забезпечувати моніторинг дотримання на практиці умов підписаної угоди", - сказав В.Завадников.

За його словами, в рамках угоди забезпечується постійний супровід вивезених або експортованих виробів на територію імпортера персоналом зі сторони експортера і безумовне повернення імпортером виробів під охороною експортеру у разі відкликання ним експортної ліцензії.

"Також передбачено механізм щодо недопущення необґрунтованого втручання різних державних служб на території держави-імпортера сторони в порядок поводження із ввезеними виробами і технологіями під охороною", - відзначив сенатор.

Даний закон було прийнято Державною Думою 25 лютого 2011 і схвалено Радою Федерації 2 березня.

За матеріалами «Інтерфакс-Україна»

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі