Як повідомив журналістам голова комітету з промислової політики Валентин Завадников, "цей документ направлений на спільні заходи щодо захисту технологій у зв'язку з реалізацією спільних програм і проектів у галузі дослідження і використання космічного простору в мирних цілях і у створенні та експлуатації ракетно-космічної та ракетної техніки".
За його словами, виконання положень угоди покладається з російської сторони на Федеральне космічне агентство, Міноборони та Федеральну службу з технічного та експортного контролю, з української сторони - на Національне космічне агентство України.
"Для досягнення мети угоди космічні агентства двох держав будуть вживати правових та технічних заходів для запобігання несанкціонованому доступу до виробів під охороною і технологій, їхній несанкціонованій передачі, а також нецільовому реекспорту. Сторони також домовилися, що через свої уповноважені органи будуть забезпечувати моніторинг дотримання на практиці умов підписаної угоди", - сказав Завадников.
За його словами, в рамках угоди забезпечується постійний супровід вивезених або експортованих виробів на територію імпортера персоналом від експортера боку і безумовне повернення імпортером виробів, що охороняються, експортеру у разі відкликання ним експортної ліцензії.
"Також передбачено механізм щодо недопущення необґрунтованого втручання різних державних служб на території сторони держави-імпортера у порядок поводження з ввезеними виробами і технологіями, що охороняються", - відзначив сенатор.
"Ця угода стане правовою основою для реалізації спільних проектів та укладення нових контрактів у космічній сфері, а також буде сприяти налагодженню більш тісної співпраці між Росією і Україною у космічній сфері, у дослідженні та використанні космічного простору в мирних цілях", - підкреслив Завадников.
За матеріалами «Інтерфакс-Україна»