Рання Сонячна система була сформована з "неприродних" ізотопів

Поділитися
Рання Сонячна система була сформована з "Цікава Марія" містить в собі велику кількість урану-235 © Lenta.ru
Вчені дослідили один із найстаріших метеоритів.

Американські вчені проаналізували один з найдавніших метеоритів і встановили, що в матерії новонародженої Сонячної системи був присутній кюрій – надважкий елемент, який відсутній в природі через короткий період напіврозпаду. На думку дослідників, це свідчить про незвичайний характер його утворення "всередині наднових". Висновки вчених були опубліковані в журналі Science Advances.

Як заявив Ніколас Дофас з університету Чикаго, "наше відкриття особливо важливо з тієї причини, що воно показує, що всі важкі елементи, які народжуються і народжувалися в ході вибухів наднових, формуються в ході одного і того ж процесу, один разом з одним, що, як ми вважали раніше, було абсолютно неможливим".

Читайте також: Обсерваторія сонячної динаміки зробила фото сонячного затемнення

Як встановили Дофас і його колеги, Сонячна система в юності містила в собі надважкі ізотопи металів, які не зустрічаються в природі.

Дослідники вивчили камінь під назвою "Цікава Марія" і знайшли в ньому мікрокраплі первинних порід, в яких вміст урану-235, що є продуктом розпаду кюрію-247, на 6% вище, ніж у середньому в сучасній Сонячній системі. Ці висновки свідчать про те, що Сонячна система містила в собі значно більше кюрія-247, ніж вважалося раніше.

За словами Дофаса, велика кількість кюрія-247 у первинній матерії Сонячної системи говорить про те, що він і інші радіоактивні ізотопи формуються всередині надр зірок за однією і тією ж "технологією" – шляхом так званого "швидкого" захоплення нейтронів ядрами майбутніх важких елементів.

Як вважають автори статті, це відкриття має змусити фізиків переглянути теорії нуклеосинтезу, що описують процес заповнення Всесвіту золотом, ураном і іншими, більш складними елементами.

Раніше вчені встановили причини розходження розмірів об'єктів в Сонячній системі. У рамках дослідження вчені вивчили гравітаційну напругу, яка виникає в системі гравітаційно взаємодіючих частинок у двох випадках: якщо вони володіють однаковими розмірами, і якщо відрізнялися один від одного. У результаті вчені встановили, що напруга знімається набагато швидше, якщо розміри об'єктів відрізняються один від одного, приблизно так само, як відрізняються розміри планет і супутників Сонячної системи.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі