Фізики знайшли причину того, чому небесні тіла у Всесвіті розрізняються за формою і розмірами. Результати досліджень вчених були опубліковані в Journal of Applied Physics.
У рамках дослідження вчені вивчили гравітаційну напругу, яка виникає в системі гравітаційно взаємодіючих частинок у двох випадках: якщо вони володіють однаковими розмірами, і якщо відрізнялися один від одного.
У результаті вчені встановили, що напруга знімається набагато швидше, якщо розміри об'єктів відрізняються один від одного, приблизно так само, як відрізняються розміри планет і супутників Сонячної системи.
На думку вчених, знайдене ними пояснення відмінності розмірів небесних тіл є проявом універсальної закономірності, яка також простежується в біології та архітектурі.
Раніше повідомлялося про те, що вчені запропонували новий спосіб вимірювання відстаней в космосі. Автори вклали в основу методу ідею про те, що якщо зірки володіють однаковим хімічним складом, то і інтенсивність світіння повинна бути схожою. Це означає, що відстань до небесного тіла має безпосередньо позначитися на уявній яскравості зірки.