Проведений 10 тисяч років тому ритуал може виявитися найдавнішою відомою традицією

Поділитися
Проведений 10 тисяч років тому ритуал може виявитися найдавнішою відомою традицією Вчені знайшли сліди ритуалу, здійсненого 10 тисяч років тому © freepik/wirestock
Корінні австралійці дотримувалися ритуалу протягом тисячоліть.

Вчені виявили в обвуглених останках, які тліли понад 10 тисяч років тому, свідчення того, що може бути найдавнішою традицією у світі. Їй покоління корінних жителів Австралії слідували, починаючи із закінчення останнього льодовикового періоду, повідомляє Science Alert.

Землі предків аборигенів Гунай-Курнай лежать у передгір'ях Австралійських Альп - області на південному сході Австралії, усіяної скельними валунами та вапняковими печерами, і простягаються на південний захід до узбережжя Вікторії.

Ці печери використовували люди народу Гунай-Курнай, які практикували магію. Вони були відомі як мулла-мулунг. Етнографам подібні практики були відомі ще з 1800-х років. Але археологи, які досліджували печеру в 1970-х роках, не помітили їх, оскільки магічні ритуали не відповідали їхнім переважно світським уявленням про печери як про місця, де можна готувати і спати.

Тепер групі археологів вдалося розкопати і описати два вогнища, оточених вапняковим камінням, у кожному з яких містилося по одній палиці з дерева казуарину, позбавленій бічних гілок і намазаній жировою тканиною.

Етнографічні записи про Австралію, зроблені в ХІХ столітті, описують подібні практики, які проводилися в печері шановним «лікарем» далеко від інших членів спільноти. У деяких європейських джерелах його роль описували як «того, хто зачарував або зцілив від зачарування». Предмети, передані передбачуваною жертвою, або ті, до яких вона торкалася, прив'язували до шматка дерева і спалювали разом із великою кількістю людського чи тваринного жиру.

Археолог з Університету Монаша Бруно Девід, старійшина Гунай-Курнай Рассел Маллетт та їхні колеги тепер виявили докази цієї практики глибоко у печері Клоггс.

Вогнища, розташовані всередині печери, були поховані під шаром відкладень невдовзі після того, як ними перестали користуватися близько 10-12 тисяч років тому, наприкінці останнього льодовикового періоду. Вогнища практично ідентичні, але датування, проведене командою, свідчить про те, що вони були побудовані з різницею 1000 років.

Виявлені вогнища та дерев'яне приладдя згнили б, якби опинилися на видноті. Це означає, що ритуал не був скопійований «новачками», що прибули до печери. Тобто ритуал усно передавався поколіннями Гунай-Курнай протягом щонайменше 10 тисяч років.

«Сукупність факторів, що сприяють виживанню як [вогнищ], так і їхніх дерев'яних артефактів, дає безпрецедентне розуміння стійкості оповідальних традицій Гунай-Курнай. Ці результати пов'язані не з пам'яттю про традиції предків, а з передачею знань у практично незмінній формі від одного покоління до іншого протягом приблизно 500 поколінь», - заявили Девід та його колеги у статті.

Раніше археологи виявили найстаріше вино, знайдене у своїй початковій рідкій формі. Воно червонувато-коричневе і, мабуть, повнотіле. Воно стало червоно-коричневим через хімічні реакції, що сталися з ним за 2000 років з того моменту, коли біле вино вилили в поховальну урну.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі