Дайвери витягли понад 900 артефактів, які лежали в затонулих кораблях, знайдених на дні Південно-Китайського моря. Їм вдалося знайти, зокрема, фарфорові вироби, мідні монети та багато прикрашені керамічні вироби, повідомляє Live Science.
Згідно з заявою уряду Китаю, у жовтні 2022 року дослідники виявили затонулі кораблі на глибині близько 1500 метрів на дні моря, яке омиває береги Китаю, В'єтнаму та Філіппін.
Кораблі-близнюки, що датуються періодом династії Мін (1368-1644 роки), знаходяться на відстані близько 1,5 км від узбережжя Санья, міста на китайському острові Хайнань. Відстань між кораблями становить близько 22 км.
У 2023 році вчені розпочали розкопки за допомогою глибоководного апарату під назвою «Шеньхай Юнші» або «Глибоководний воїн».
"Уламки кораблів відносно добре збереглися, і було виявлено велику кількість реліквій", - заявив на прес-конференції в 2023 році Ян Ялінь, директор департаменту археології Управління національної культурної спадщини Китаю.
В результаті дослідникам вдалося виявити безліч фарфорових і керамічних виробів, а також мідні монети на місці першої аварії корабля. Вантаж цього судна прибув із Цзиндечженя, відомого як порцелянова столиця Китаю.
Ming dynasty shipwrecks hide a treasure trove of artifacts в South China Sea, excavation reveals https://t.co/RBjghoSSCz
— Live Science (@LiveScience) June 18, 2024
На другому кораблі знайшли 38 артефактів, у тому числі пиломатеріали, фарфорові та керамічні вироби, спіралеподібні тюрбани та оленячі роги.
Раніше вчені із Центру археології Південно-Казахстанського педагогічного університету імені Озбекалі Жанібекова провели розкопки трьох курганів могильника Толебайтобе. В результаті їм вдалося виявити знахідки, які відносяться до періоду існування держави Кангюй та демонструють розвинене ювелірне мистецтво того часу.