Хостинг-провайдерів хочуть зобов'язати видаляти контент, виробництво і розповсюдження якого суперечить закону "Про суспільну мораль", за рішенням суду протягом доби.
Відповідний законопроект № 2208-а зареєстрований у Верховній Раді народним депутатом Володимиром Олійником (Партія регіонів) передбачає внесення змін у закон "Про суспільну мораль".
Провайдери, зокрема, будуть зобов'язані на підставі рішення суду за зверненням Служби безпеки України або органів внутрішніх справ про видалення електронних інформаційних ресурсів або їх частини, видаляти такі ресурси не пізніше доби з моменту набуття чинності рішення суду.
Крім того, провайдери зобов'язані будуть надавати за запитом СБУ або МВС відомості про тип телекомунікаційних послуг, їх технічних характеристик, а також дані про абонента. Провайдер також зобов'язаний не розголошувати інформацію про факт запиту правоохоронних органів.
Забороненимдо розповсюдження вважається контент, який пропагує війну, національну ворожнечу, насильство, жорстокість, повалення конституційного ладу, порушення територіальної цілісності України, пропаганду тероризму тощо.
Крім цього, автор законопроекту пропонує включити СБУ в перелік органів, що здійснюють контроль і нагляд у сфері захисту суспільної моралі. !zn
Читайте також:
Нацкомісія з моралі проведе засідання, присвячене "шкідливості" американських мультфільмів
Нацкомісія з моралі з'ясує, пропагує насильство пам'ятник Сталіну в Запоріжжі
В Україні розробили кодекс суспільної моралі
У Раді зареєстрований проект нового закону про захист суспільної моралі