Прямочубі пінгвіни позбавляються первістків: вчені назвали причину

Поділитися
Прямочубі пінгвіни позбавляються первістків: вчені назвали причину Чубаті пінгвіни викидають перше яйце з гнізда © Википедия
Пояснити загадкову поведінку птахів вдалося лише зараз.

Прямочубі пінгвіни, одні з найменш вивчених у світі, відкладають два яйця в період розмноження. Але один із них вони кидають. Найчастіше перше яйце просто котується, але в деяких випадках самка навмисно виштовхує його з гнізда, повідомляє Science alert.

Вперше таку дивну поведінку помітили 1998 року. І тільки зараз вчені, які провели польові спостереження за віддаленими островами, гадають, що розібралися, в чому річ.

Дослідники провели повторний аналіз старих даних і дійшли висновку, що птахи змушені вдаватися до дітовбивства через те, що не можуть знайти такої кількості криля і кальмарів, як їхні предки. Науковці зазначають, що за останні 50 років чисельність пінгвінів скоротилася.

Перше яйце, яке відкладають пінгвіни, значно менше, ніж друге, тому матері вважають за краще залишити останнє. Існує кілька пояснень цьому, але автори роботи вважають, що вся річ у тому, що перше яйце починає формуватися, поки пінгвіни ще мігрують до місця гніздування. Друге яйце відкладається через п'ять днів після першого.

Вченим відомо про існування прямочубатих пінгвінів уже десятки років. Але даних щодо них досить мало. Ймовірно, через те, що ці птахи мешкають у досить віддалених регіонах. Нині ці пінгвіни перебувають під загрозою вимирання. За словами вчених, дослідження, проведене в 1998 році, є найбільш повним набором даних про прямочубаті пінгвіни.

Розуміння того, як розмножуються птахи, має ключове значення для збереження їхнього виду. Якщо здогадки вчених вірні, ці птахи роблять усе можливе, щоб пристосуватися до нових реалій існування.

Оскільки самиці пінгвіна доступно більше їжі, «яйце Б» має низку особливостей, що дають йому переваги перед «яйцем А». Воно більше, тобто, у пінгвіняти більше шансів вижити.

У 1998 році вчені вивчили 113 гнізд пінгвінів. У 80% випадків «яйце А» залишили в день кладки «яйця Б». В інших випадках на це витрачався тиждень. У 90% випадків яйця відкладали просто на землю, в інших – їх відкладали на щось, що нагадувало циновку із соломи.

Вчені провели експеримент із пінгвінами, які гніздувалися недалеко. Вони розмістили навколо гнізд кільце з каменів, яка заважала «яйцям А» покотитися. В інших гніздах всі «яйця А» були втрачені, в тих же, де було створено кільце, їх розбивали. Багато самки навіть не вважали за потрібне висиджувати «яйце А», поки воно все ще знаходилося в гнізді.

На думку дослідників, пояснити відмову від першого яйця можна саме необхідністю селекції. Отримати велике друге яйце без першого неможливо, тому найбільш правильна стратегія в цьому випадку полягає у відторгненні «первістка».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі