Сотні найменших пінгвінів у світі загадковим чином загинули: що стало спричиною

Поділитися
Сотні найменших пінгвінів у світі загадковим чином загинули: що стало спричиною У Новій Зеландії на берег викинуло сотні тіл маленьких пінгвінів © Mark Sisson/Bird Photographer of the Year
Вчені вважають, що роль відіграли зміни клімату.

Понад 500 найменших пінгвінів у світі знайшли мертвими біля берегів Нової Зеландії за останні кілька місяців. Експерти не можуть з упевненістю сказати, що спричинило смерть птахів, але думають, що свою роль відіграли кліматичні зміни, повідомляє Live Science.

Групи мертвих маленьких пінгвінів Eudyptula minor, відомих як корора, знайшли на пляжах Нової Зеландії з початку травня. Найбільшою була група з 183 мертвих птахів, пізніше в цьому ж місці знайшли ще 109 мертвих пінгвінів. Минулого тижня знайшли ще одну групу загиблих птахів, що складалася приблизно зі 100 особин. За даними Департаменту охорони природи Нової Зеландії, було зафіксовано й інші випадки загибелі пінгвінів, які виявляли від пари до десятків тіл цих птахів.

Явних причин смерті не було виявлено, але експерти помітили, що більшість пінгвінів значно недобрали вагу. Вони мають важити приблизно 800 грамів – кілограм, але більшість птахів важили вдвічі менше.

«На них просто не було жиру, практично не було видно м'язів. Коли вони досягають цієї стадії виснаження, вони не можуть пірнати», - заявив Грем Тейлор, учений, який займається вивченням морських птахів. Це, зрештою, змушує птахів голодувати або вмирати від переохолодження, тому що вони не мають захисного шару жиру.

Виснаження пінгвінів свідчить про те, що вони не отримували достатньої кількості риби. Це, своєю чергою, може бути ознакою надмірного вилову людьми. Водночас, на думку Тейлора, підвищення температури поверхневих шарів океану, спричинене змінами клімату та Ла-Нінья, змусило рибу піти у глибші води, де пінгвіни не можуть добратися до неї.

За словами Тейлора, ці пінгвіни можуть пірнати на глибину від 20 до 30 метрів, але не глибше. Як підкреслює видання, за іронією долі, у перекладі з латині назва виду пінгвінів перекладається як «хороший маленький пірнальник».

Ця гіпотеза може пояснити, чому пінгвіни з Південного острова Нової Зеландії не загинули. Температура води біля поверхні там залишалася набагато нижчою, ніж ближче до півночі.

Уряд Нової Зеландії відносить дрібних пінгвінів до видів, що знаходяться під ризиком зниження популяції. За даними Bird Life International, у дикій природі зараз мешкає 500 тисяч дорослих особин. Інші загрози для цього виду включають собак, кішок та інші інвазивні види, які поїдають яйця птахів. 2021 року вся популяція, 3000 маленьких пінгвінів, Тасманії була знищена тасманійськими дияволами, яких на острів завезли зоозахисники.

Це не перший випадок масової загибелі маленьких пінгвінів у Новій Зеландії. Подібні випадки трапляються приблизно раз на десятиліття або через труднощі з годуванням, або через сильні шторми. Водночас це третій випадок масової загибелі цих птахів за останні 10 років, що викликає занепокоєння.

Нагадаємо, минулого року самотнього пінгвіна Аделі, якого місцеві жителі назвали Пінгу, було помічено на узбережжі Нової Зеландії. Це за 3500 кілометрів від його рідної Антарктиди.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі