Посуха на Близькому Сході триватиме ще 10 тисяч років – вчені

Поділитися
Посуха на Близькому Сході триватиме ще 10 тисяч років – вчені Вчені визначили тривалість посухи на Близькому Сході © Википедия
Дослідники проаналізували зміни клімату за останні кілька десятків тисяч років.

Вчені заявили про те, що поточна посуха на Близькому Сході буде тривати протягом ще 10 тисяч років. Відповідні висновки були зроблені дослідниками на основі аналізу кліматичної історії регіону за останні 130 тисяч років, повідомляється в статті, опублікованій в Journal of Quaternary Science.

У ході дослідження вчені проаналізували ізотопний склад сталагмітів в печері Кале-Корд на північному заході Ірану. Сталагміти, як пояснюють вчені, фактично безперервно формуються всередині печер в результаті руху крапельок і потоків води, що стікає по їхніх стінах і стелі. Ця вода, в свою чергу, потрапляє в печери з поверхні, і її ізотопний склад відображає те, який клімат панував у регіоні під час формування різних верств сталагміта.

Проаналізувавши історію формування сталагмітів у Кале-Корд за останні 130 тисяч років, вчені розкрили цікаві коливання клімату довжиною в кілька тисяч років, які в цілому повторювали те, що вони вже бачили при аналізі зразків льоду Гренландії. Це означає, що клімат в Північній Атлантиці і на Близькому Сході були нерозривно пов'язані один з одним і керувалися одними і тими ж механізмами.

Ці коливання клімату, імовірно пов'язані із змінами в характері руху Землі по орбіті чи довгостроковими коливаннями в характері руху течій в океані, призводили до того, що клімат Близького Сходу кожні кілька тисяч років "переключається" між двома режимами – відносно вологим, але холодним кліматом і теплим, але посушливим кліматом.

Сьогодні, як показують спостереження дослідників, Близький Схід вступив у чергову "суху" фазу, яка буде тривати приблизно 10 тисяч років.

Раніше повідомлялося про те, що вчені склали карту регіонів Землі, які найбільше постраждали від змін клімату. При складанні карти науковці використовували супутникові дані, отримані в період з 2000 по 2013 рік. Карта була створена на основі аналізу температури повітря, доступності води, а також хмарного покриву. Вчені здійснили розрахунки для кожної окремо взятого ділянки суші в 5 квадратних кілометрів. Деякі ділянки Землі, наприклад Антарктика і Сахара, не були класифіковані через свою безплідність.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі