Популярний засіб для лікування гіпертонії виявився здатним боротися зі старінням

Поділитися
Популярний засіб для лікування гіпертонії виявився здатним боротися зі старінням Ліки від гіпертонії може допомогти у боротьбі зі старінням © freepik/freepik
Але поки що тільки у червів.

Міжнародна група вчених під керівництвом молекулярного біогеронтолога Жоао Педро Магальяйнса з Бірмінгемського університету у Великій Британії заявила про те, що популярний засіб для боротьби з гіпертонією, рілменідин, уповільнює старіння у червів. Теоретично це означає, що такий же результат може спостерігатися і у людей, повідомляє Science alert.

Вчені зосередили увагу на рілменидіні, оскільки попередні дослідження показали, що він імітує ефекти обмеження калорій на клітинному рівні. Скорочення доступної енергії при збереженні харчування в організмі збільшує тривалість життя деяких видів тварин.

Дослідники провели серію тестів, під час яких молодих та старих хробаків Caenorhabditis elegans обробляли препаратом, який зазвичай використовується для лікування високого кров'яного тиску. Такі черви жили довше і демонстрували вищі показники різних маркерів здоров'я. Ці показники відповідали зменшенню калорій в організмі.

Вчені часто вибирають червів C. elegans в якості об'єктів для досліджень, оскільки їх гени схожі з геномом людини. Але, незважаючи на ці подібності, вони все ще далекі від нас.

Подальші тести показали, що генна активність, пов'язана з обмеженням калорій, спостерігається у тканинах нирок та печінки мишей, які отримували рілменидін. Тобто зміни, які дає обмеження калорій у тварин, також виявляються при прийомі ліків від гіпертонії, які багато людей вже приймають.

Варто відзначити, що незважаючи на користь у боротьбі зі старінням, дієті з низьким вмістом калорій важко слідувати і вона має ряд побічних ефектів. Серед них – витончення волосся, запаморочення та ламкість кісток. Дослідники вважають, що рілменидін може дати ті ж переваги для організму, що і низькокалорійна дієта, але обійтись без побічних ефектів.

Важливо! Ця публікація заснована на останніх та актуальних наукових дослідженнях у сфері медицини та має виключно загальноінформаційний характер. Публікація не може бути підставою для встановлення будь-яких діагнозів. Якщо ви захворіли або потребуєте діагнозу, зверніться до лікаря!

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі