Польоти в космос підвищують ризик імпотенції – дослідження

Поділитися
Польоти в космос підвищують ризик імпотенції – дослідження © unsplash.com/sushioutlaw
Але це можна вилікувати, вважають вчені.

Галактичні космічні промені та мікрогравітація здатні порушувати функцію еректильних тканин, і така імпотенція може тривати роками, свідчать результати дослідження, проведеного в Лабораторії космічного випромінювання NASA в Нью-Йорку, передає The Guardian.

Люди на Землі захищені від космічного випромінювання магнітосферою та атмосферою, але на Місяці та Марсі, а також у просторі між ними немає ефективного бар'єру. На борту МКС екіпажі захищені екрануванням та магнітним полем Землі, але все ж таки отримують за тиждень стільки радіації, скільки люди на Землі – за рік.

Вплив космічного польоту на чоловічу фізіологію вчені досліджували на щурах. У серії експериментів десятки тварин були підвішені на ременях під кутом 30 градусів і піддані впливу штучних галактичних космічних променів.

Аналіз тканин щурів через рік показав, що навіть незначний вплив галактичних космічних променів збільшує окислювальний стрес у тварин. Це порушило функцію артерії, що забезпечує кров'ю статевий член та еректильну тканину. «Невагомість» теж вплинула, але не настільки помітно.

При цьому деякі антиоксиданти змогли покращити стан тканин після впливу галактичних космічних променів, що дає надію на можливість відновлення і людей.

Раніше вчені встановили, що космічні польоти довше шести місяців негативно впливають на мозок космонавтів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі