Похмурий рекорд: Фудзіяма залишається без снігу довше, ніж будь-коли в історії спостережень

Поділитися
Похмурий рекорд: Фудзіяма залишається без снігу довше, ніж будь-коли в історії спостережень Зазвичай сніг з'являється на вершині Фудзіями на початку жовтня © freepik/lifeforstock
2023 року сніг вперше з'явився на вершині 5 жовтня.

Гора Фудзіяма в Японії все ще залишається безсніжною. Це найбільш тривалий період без снігу, який будь-коли реєструвався за 130-річну історію спостережень, повідомляє ВВС.

Зазвичай, сніг покриває вершину найвищої гори Японії на початку жовтня. Але через аномально теплу погоду цього року сніг ще не з'явився. 2023 року сніг з'явився на вершині 5 жовтня.

Цього року Японія пережила найспекотніше літо за всю історію спостережень: температура в період з червня по серпень була на 1,76 градуса Цельсія вище за середні значення.

У вересні температура також була вищою, ніж очікувалося. Це сталося через те, що північніше положення субтропічної струминної течії дозволило більш теплому південному потоку повітря пройти над Японією. Струменева течія - це швидка течія повітря, що рухається навколо планети. Вона формується, коли тепліше повітря з півдня зустрічається з холоднішим повітрям з півночі.

Багато районів Японії пережили дні, які місцеве метеорологічне суспільство класифікувало як «надзвичайно спекотні». Температура перевищувала 35 градусів за Цельсієм.

У жовтні спека спала, але це все одно був тепліший місяць, ніж зазвичай. А щоб сніг випав, температура має бути близько нуля.

Однак листопад, що наближається, без снігу знаменує собою найдовше очікування снігової шапки на вершині в році з моменту першого збору даних в 1894 році. Попередній рекорд – поява снігу 26 жовтня – фіксували двічі, у 1955 та 2016 роках.

Варто зазначити, що цю окрему подію не можна вважати підтвердженням того, що клімат змінився. Але відсутність снігу на вершині Фудзіями відповідає прогнозам кліматичних експертів про глобальне потепління у світі.

Раніше міжнародна група вчених заявила про те, що льодовики, які розташовуються в тропіках, тануть набагато швидше, ніж припускали моделі. Вони вже відступили до розмірів, які вчені не очікували побачити протягом десятиліть.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі