У суботу, 1 жовтня, Землю може покрити магнітна буря класу G2. Як повідомляє сайт відстеження космічної погоди Spaceweather, вона стане наслідком «подвійного удару».
Так, на нашу планету обрушиться потік сонячного вітру, джерелом якого є екваторіальна діра на Сонці. Крім того, на зірці відбувся корональний викид маси (СМЕ), який, як очікується, пройде дуже близько від планети. Потенційно він також може її «зачепити».
Корональні викиди маси – це викиди великої плазмової хмари з корони Сонця. До космосу потрапляють мільярди частинок, які рухаються на швидкості мільйонів кілометрів на годину. Що рухає такими викидами, достеменно невідомо. Вчені припускають, що в їхньому формуванні важливу роль відіграє магнітне поле Сонця.
Магнітні бурі – це обурення геомагнітного поля Землі, які можуть тривати від кількох годин до кількох днів і мати різну інтенсивність. Вони впливають на роботу систем зв'язку, можуть викликати технічні збої.
Магнітні бурі можуть впливати і на стан літніх та метеозалежних людей. Так, людина може відчувати головний біль, запаморочення, нудоту, дратівливість, безсоння, біль у м'язах тощо.