"Астероїд такого розміру, у разі попадання в атмосферу нашої планети, зробив би такий же ефект як челябінський метеорит (впав 15 лютого 2013 року - ред)", - наголошується в повідомленні Європейського космічного агентства (ЄКА).
Астрономи в свою чергу завдяки наближенню астероїда отримають можливість вивчити його склад і траєкторію польоту, додали в ЄКА.
Астероїд був відкритий в 2012 році, однак через особливості його орбіти астрономи до недавнього часу не могли відслідковувати його переміщення і не могли сказати, як близько він підійде до Землі.
Вивчення астероїда при цьому "є чудовою можливістю перевірити міжнародні навички по знаходженню та відстеження об'єктів біля Землі, а також за оцінкою наших здібностей давати спільний відповідь на реальну астероїдну загрозу", відзначили в ЄКА.
Що стосується метеорита "Челябінськ", то його падіння на землю у 2013 році супроводжувалося метеоритним дощем і сейсмічними явищами на території Челябінської області РФ і ряді районів Казахстану.
Раніше вчені заявили про те, що потенційно небезпечні для Землі астероїди залишаються невидимими для наземних телескопів. До своїх висновків дослідники прийшли, проаналізувавши дані виявлень навколоземних об'єктів кількома обсерваторіями.