Пляжі Кіпру можуть зникнути до 2100 року через зміни клімату – вчені

Поділитися
Пляжі Кіпру можуть зникнути до 2100 року через зміни клімату – вчені Пляжі Кіпру можуть зникнути через глобальне потепління © unsplash/karthikhimself
Наприкінці століття підвищення рівня моря прискориться на 60%.

Пляжі Кіпру опинилися під загрозою зникнення через підвищення рівня моря, пов'язаного зі змінами клімату. Вчені з Егейського університету в Греції попереджають про те, що до 2100 року може зникнути 72% пляжів острова, повідомляє Phys.org.

Кіпр – це третій за величиною острів Середземномор'я, його берегова лінія тягнеться на 72 кілометри.

У ході дослідження вчені вивчили супутникові знімки для визначення розмірів 241 незахищеного пляжу. Вони також провели моделювання підйому рівня моря та ерозійного впливу хвиль за різних кліматичних сценаріїв. Це дозволило спрогнозувати швидкість відступу пляжів у найближчі десятиліття.

Проблеми ще більше ускладнюються втратою наносів, що стікають вниз за течією річок до узбережжя, оскільки греблі, побудовані вище за течією, вловлюють наноси, а це означає, що менше піску залишається для відновлення пляжів після ерозійних явищ.

Очікується, що до 2100 підвищення рівня моря прискориться на 60% в порівнянні з початком 2000-х. Найбільша ерозія очікується на західному та південному узбережжях. Найбільш схильні до ерозії будуть вузькі пляжі шириною менше 50 метрів. Моделювання показало, що ширина 72% з них зменшиться щонайменше на половину до кінця століття.

Згідно з дослідженнями Міжурядової групи експертів зі зміни клімату, з підвищенням рівня викидів вуглекислого газу підвищується рівень моря. У сценарії, за якого викиди вуглекислого газу складають 650 частин на мільйон і збільшуються до 1500 частин на мільйон, підйом рівня моря складе 2,04 метра.

За прогнозами, на додаток до наслідків підвищення рівня моря зростуть сила та частота прибережних штормів. Так, очікується, що змодельований сильний шторм у 2100 році затопить майже половину пляжів, особливо на північних узбережжях, що може завдати сильних збитків природним екосистемам та інфраструктурі.

Очікується, що при збереженні викидів у межах 650 частин на мільйон такі екстремальні явища відбуватимуться кожні 9-27 років, але при підвищенні рівня викидів – кожні 2,5-13 років.

Раніше вчені провели моделювання майбутнього Землі до 2100 року та виявили, наскільки сильно поступові зміни температури та опадів можуть змінити клімат на локальному рівні. За їхніми словами, ці зміни будуть настільки сильними, що, мабуть, нам уперше з 1880-х років доведеться перемальовувати карти.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі