Плазма крові щепленних вакциною Pfizer виявилася слабшою проти епсілон штаму коронавірусу

Поділитися
Плазма крові щепленних вакциною Pfizer виявилася слабшою проти епсілон штаму коронавірусу Нова мутація коронавірусу епсилон B.1.427/B.1.429 © depositphotos/ lightsource
Одна з варіацій штаму коронавірусу знижує ефективність вакцин Pfizer/BioNTech і Moderna.

П'ятий за рахунком штам коронавірусу епсілон, який домінує у США, та вже був знайдений ще в 34 країнах світу знижує ефективність вакцин від COVID-19, повідомляє Naked Science.

Новий вид коронавірусу епсілон, який вперше виявили у Каліфорнії, несе три мутації шипоподібного білка, які нейтралізують антитіла від мРНК-вакцин та після перенесеної хвороби COVID-19. 

Автори дослідження зазначають, що новий варіант епсілон штаму (B.1.427/B.1.429) викликає занепокоєння, тому що мутація відбувається на рівні природних чи синтетичних сполук клітини білка. Через це мутація знизила активність 14 з 34 антитіл (mAb). 

Ще два генетичних відхилення від інших штамів обумовлюють зміни в структурі складних білків (глікопротеїну), що утворює іншу частину «шипа» коронавірусу. Така зміна будови ядра вірусу дозволяє йому уникати усі 10 з 10 специфічних антитіл, тим самим ще легше обманювати антитіла та заражати здорові клітини.

Як зазначають вчені, деякі зміни у цих мутаціях призводять до значного зниження ефективності деяких моноклональних антитіл, зокрема набутого імунітету - якщо людина вже перехворіла, а також з часом знижує ефективність антитіл від вакцин Pfizer/BioNTech і Moderna.

Для дослідження науковці взяли зразки плазми крові у 15 людей, які отримали дві дози щеплення Pfizer/BioNtech та ще у 15 людей, які отримали щеплення препаратом Moderna. 

Усі мали надійний захист від SARS-CoV-2. Але у випадку з епсілон штамом (B.1.427/B.1.429), ефективність вакцини Moderna була знижена у 2,4 рази, а у Pfizer/BioNtech — у 2,3 рази. 

Крім розробки нових варіантів вакцин, ефективніше боротися з новими видами мутацій вірусу можна, якщо колоти третю, підсилюючу дозу вакцини. Детальніше щодо ефективності вакцинації проти нових штамів коронавірусу читайте у статті "Чи ефективні вакцини проти нових штамів ковіду?" Оксани Півень

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі