Південнокорейський виробник мікросхем може піти з Китаю

Поділитися
А може й не піти: американські обмеження на постачання напівпровідників у КНР поки не торкнуться південнокорейських та тайванських компаній, які мають виробничі потужності у Китаї.

Південнокорейський виробник комп'ютерних чіпів SK Hynix заявив у середу, що він, можливо, продасть свої виробничі потужності в Китаї, якщо США посилять заходи щодо обмеження експорту напівпровідникових технологій та виробничого обладнання до КНР, повідомляє AP NEWS.

Директор з маркетингу SK Hynix Кевін Нох висловив ці побоювання під час телефонної конференції в середу, після того, як компанія повідомила, що її операційний прибуток упав на 60% в останньому кварталі порівняно з 2021 роком.

Глобальна інфляція, посилена війною Росії в Україні, і зростаючі відсоткові ставки, запроваджені центральними банками рядом провідних економік світу для боротьби зі зростаючими цінами, сповільнили споживчі витрати на високотехнологічні товари, для яких потрібні комп'ютерні чіпи.

SK Hynix та інші виробники напівпровідників також орієнтуються на нові американські обмеження на експорт передових напівпровідників та обладнання для виробництва мікросхем до Китаю. Такі обмеження були частково введені для запобігання використанню американських передових технологій у військових розробках Китаю.

Однак у поточному місяці SK Hynix повідомила, що міністерство торгівлі США надало компанії річне звільнення від таких вимог, що дозволяє їй постачати обладнання та інші матеріали на китайські заводи, що виробляють чипи пам'яті.

Інші великі виробники чіпів та обладнання для їх виробництва, такі як Samsung та тайванська TSMC, також, як передбачається, отримали винятки.

SK Hynix може зіткнутися з труднощами при оснащенні своєї виробничої лінії у східному китайському місті Усі найсучаснішим обладнанням для виробництва чіпів, включаючи системи екстремальної ультрафіолетової літографії (EUV), сказав Нох. За його словами, SK Hynix не очікує серйозних збоїв у роботі заводу принаймні до кінця 2020-х років, але ситуація може швидко змінитись на гірше, якщо Вашингтон відмовиться в якийсь момент продовжити тимчасові винятки та почне повною мірою застосовувати заходи експортного контролю.

"Якщо виникне ситуація, коли нам доведеться отримувати (американські) ліцензії щодо кожного інструменту, це порушить постачання обладнання... і ми можемо зіткнутися з труднощами в роботі (китайських) виробничих потужностей набагато раніше, ніж наприкінці 2020-х років", - сказав Нох.

"Якщо ми зіткнемося з проблемами, які ускладнять експлуатацію наших китайських виробничих потужностей, включаючи завод в Уси, ми розглядаємо різні сценарії, включаючи продаж цих виробничих потужностей або їх обладнання або їхнє перенесення до Південної Кореї", - сказав Нох.

Він сказав також, що ці плани на випадок непередбачених обставин будуть застосовуватися у "дуже екстремальній ситуації", і компанія сподівається уникнути подібних проблем і працюватиме у звичайному режимі.

Деякі експерти кажуть, що технологічне протистояння між США та Китаєм може змусити SK Hynix та Samsung Electronics, іншого великого південнокорейського чіпмейкера, значно знизити свої операції у Китаї протягом наступних кількох років.

За даними компанії TrendForce, що займається аналізом ринку, на завод SK Hynix в Усі припадає близько 13% всіх світових потужностей з виробництва DRAM. За даними, близько 40% чіпів флеш-пам'яті NAND компанії Samsung виробляється на заводі в китайському місті Сіань, що становить близько 10% світового виробництва.

"Існуючі (принципи), які ми приймали як здоровий глузд, наприклад, пошук певного регіону, де ми могли б виробляти продукцію найбільш ефективно і з найменшими витратами, і відправлення цієї продукції по всьому світу, стають все більш невизначеними, оскільки на прийняття рішень впливають різні фактори, окрім бізнесу", - сказав Нох.

Вважається, що Samsung, найбільший у світі постачальник чіпів пам'яті, одержав аналогічне звільнення від американських обмежень, хоча компанія не підтвердила це публічно.

Нох під час телефонної розмови сказав, що "конкуренти" SK Hynix також отримали звільнення від американських обмежень, можливо, маючи на увазі Samsung та тайванську компанію TSMC.

США шляхом експортного контролю намагатимуться обмежити китайське виробництво чіпів пам'яті без спеціалізованого військового застосування. Обмеження передбачають заборону на постачання американського обладнання для виробництва мікросхем на заводи в Китаї, які виробляють передові мікросхеми NAND.

Якщо адміністрація президента Джо Байдена зробить цей крок, це може зашкодити і південнокорейським виробникам мікросхем пам'яті: Samsung Electronics Co Ltd та SK Hynix Inc. Samsung має дві великі фабрики у Китаї, а SK Hynix Inc купує бізнес Intel Corp (INTC.O) з виробництва мікросхем флеш-пам'яті NAND у Китаї.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі