Пір'я з'явилося задовго до птахів – вчені

Поділитися
Пір'я з'явилося задовго до птахів – вчені Спочатку пір'я ніяк не було пов'язане з польотом © Naked Science
Спочатку пір'я не мало нічого спільного з польотом.

Вчені з Брістольського університету заявили про те, що пір'я з'явилося за 80 мільйонів років до птахів і перший час ніяк не було пов'язано з польотом. Як повідомляє Naked science, розвиток пір'яного покриву відбувся вже 250 мільйонів років тому.

"Найдавнішим птахом залишається археоптерікс, перші знайдені останки якого відносяться до пізнього юрського періоду. Хоча деякі останки, пізніше виявлені в Китаї, трохи старші", – заявив провідний автор дослідження Майкл Бентон. Разом з тим, в Китаї останнім часом було виявлено безліч останків ще більш давніх пернатих динозаврів.

Пір'я складається з білків, бета-кератинів, генетичні зміни, пов'язані з їхнім синтезом клітинами шкіри, як вважають дослідники, відбулися 250 мільйонів років тому. Тоді відбувався розвиток тварин суші, які освоювали складні та ефективні способи пересування, а також вдосконалювали терморегуляцію шкіри. Мабуть, саме з цим пов'язаний розвиток пір'яного покриву, який забезпечував теплоізоляцію древнім архозаврам ще за 80 мільйонів років до появи перших птахів.

Наприклад, у 2010 році в Забайкаллі був знайдений динозавр Kulindadromeus. Він не просто був покритий протопір'ям, але демонстрував різні види пір'яних структур на різних частинах тіла. Важливо те, що куліндадромеус відносився до птахотазових, а не до тероподів, які вважаються предками птахів. Це дозволяє припустити, що пір'я було властиве ще їхнім далеким предкам і з'явилося, можливо, близько 250 мільйонів років тому.

Раніше повідомлялося про те, що вчені представили нову версію загибелі динозаврів. На думку вчених, падіння астероїда на мексиканському півострові Юкатан спричинило масштабні виверження вулканів на території сучасної Індії. Значна кількість вуглекислоти і сірководню в результаті даних вивержень потрапили в атмосферу і світовий океан, що призвело до справді глобальної катастрофи.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі