Першовідкривачем нового хімічного елемента визнаний японський інститут

Поділитися
Першовідкривачем нового хімічного елемента визнаний японський інститут Авторство 113 хімічного елемента присвоєно японським ученим
Офіційної назви у елемента поки немає.

Міністерство освіти, культури, спорту, науки і технологій Японії оголосило про те, що національний Інститут природничих наук (RIKEN) офіційно визнаний першовідкривачем 113 елемента періодичної системи Менделєєва. Таким чином інститут отримав право дати назву новому елементу.

На авторство претендували також вчені з Росії та США, але об'єднана комісія Міжнародних союзів теоретичної і прикладної хімії (IUPAC) і фізики (IUPAР) прийшла до висновку, що достовірність синтезу нового елемента японськими вченими вище.

Боротьба за авторство 113-го елемента йшла більше десяти років. Японські вчені на чолі з Косуке Моріта синтезували 113-й елемент у вересні 2004 року, розігнавши на прискорювачі і зіштовхнувши цинк-30 і вісмут-83. В результаті їм вдалося зафіксувати три ланцюжки розпаду, відповідні події народження 113-го елемента в 2004, 2005 та 2012 роках. Вчені з США та Росії оголосили про створення 113-го елемента в процесі синтезу 115-го елемента в Дубні в лютому 2004 року і запропонували назвати його беккерелієм. Однак IUPAC вважав недостатніми докази того, що був створений саме 113-й елемент. Протягом десяти років міжнародні організації вивчали представлену обома сторонами інформацію досліджень по синтезу 113-го елементу.

Назва цьому елементу поки офіційно не присвоєно, але, цілком ймовірно, що він буде названий "японієм".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі