У січні 2016 року відбудеться офіційне оголошення авторства 113-го елемента таблиці Менделєєва. Першість створення даного хімічного елемента, швидше за все, буде віддано вченим з японського інституту RIKEN, а назвати його планується "японієм".
За даними газети "Санкей", об'єднана робоча група Міжнародного союзу теоретичної і прикладної хімії (IUPAC) і Міжнародного союзу теоретичної і прикладної фізики (IUPAP) представила в IUPAC результат розгляду питання про авторство і висновки, згідно з якими авторами елемента слід визнати вчених RIKEN.
З метою остаточного рішення, яке буде оголошено в кінці наступного місяця, необхідно, щоб IUPAP погодився з цими висновками. Якщо це станеться, то в таблиці Менделєєва з'явиться перший "японський" хімічний елемент.
За авторство 113-го елемента вже більше десяти років йде боротьба між Японією і російсько-американською групою вчених. Японські вчені на чолі з Косуке Моріта синтезували 113-й елемент у вересні 2004 року, розігнавши на прискорювачі і зіштовхнувши цинк-30 і вісмут-83. В результаті їм вдалося зафіксувати три ланцюжки розпаду, відповідні події народження 113-го елемента в 2004, 2005 та 2012 роках. Вчені з США та Росії оголосили про створення 113-го елемента в процесі синтезу 115-го елемента в Дубні в лютому 2004 року і запропонували назвати його беккерелієм. Однак IUPAC вважав недостатніми докази того, що був створений саме 113-й елемент. Протягом десяти років міжнародні організації вивчали представлену обома сторонами інформацію досліджень по синтезу 113-го елементу.
У природі не існує елементів важчі урану, тобто з атомними номерами (числом протонів в ядрі атома) більш як 92. Їх отримують методом штучного синтезу.
Раніше дослідники з Європейського центру ядерних досліджень (CERN) за допомогою Великого адронного коллайдера3 (ВАК) вперше виявили пентакварк, частинку, яка складається з чотирьох кварків і одного антикварка.