Перші скупчення галактик з'явилися на 1,5 мільярди років раніше передбачуваного – астрономи

Поділитися
Перші скупчення галактик з'явилися на 1,5 мільярди років раніше передбачуваного – астрономи Вчені пересунули появу перших скупчень галактик на 1,5 мільярди років у минуле © N+1
Астрономи побачили освіти галактик в епоху, коли Всесвіту було всього 1,4 мільярда років.

Дві групи вчених, одна під керівництвом Тіма Міллера з Єльського університету, а друга очолювана Айвеном Отео з Единбурзького університету у Великій Британії, за допомогою телескопів APEX і ALMA побачила формування гігантських скупчень галактик в епоху, коли вік Всесвіту становив 1,4 мільярда років. Як повідомляє N+1, раніше астрономи припускали, що скупчення почали формуватися майже в два рази пізніше – через три мільярди років після Великого вибуху.

Дослідники виявили дуже щільні групи галактик, які, ймовірно, знаходяться в процесі злиття і утворення ядер майбутніх кластерів. Група Міллера відкрила протоскупчення галактик SPT2349-56, яке з'явилося, коли Всесвіту було всього 1,4 мільярда років. Воно складається як мінімум з 14 галактик, що знаходяться в регіоні діаметром близько 130 кілопарсеків, і зірки в них народжуються в 50-1000 разів швидше, ніж в Чумацькому шляху. Кожен рік тут з'являються тисячі світил, в той час, як в нашій галактиці - лише одне. У всьому молодому Всесвіті ніколи не спостерігалося такого високого рівня активності, тому вчені припускають, що SPT2349-56 може бути однією з найбільш масивних структур тієї епохи.

Група Отео раніше вже виявила подібне мегазлиття десяти багатих пилом галактик у результаті комбінованих спостережень на ALMA і APEX. Через дуже червоний колір цей об'єкт, світло від якого йшло до нас 12 мільярдів років, одержало назву "червоного пилового ядра". В галактиках, які входять до складу об'єкта, теж активно народжуються зірки - в середньому, за рік у них з'являються безліч світил із сумарною масою 6,5 тисяч мас Сонця. Радіус кожної з галактик скупчення можна порівняти з відстанню між Чумацьким шляхом і сусідніми з ним Магеллановими Хмарами.

Сучасні теоретичні та комп'ютерні моделі передбачають, що такі масивні протоскупчення, повинні були еволюціонувати набагато довше. Тепер же, завдяки новим даним, дослідники можуть змоделювати процес формування скупчень менш, ніж 1,5 мільярди років після Великого Вибуху.

Раніше астрономи з Сіднейського університету провели спостереження за сотнями сусідніх галактик і заявили про зв'язки між їхнім віком і формою. Спостереження показали, що галактики, у яких переважають молоді зірки, є більш плоскими, разом з тим, чим старшими стають зірки, тим помітніше "округлюються" їхні галактики.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі