Ракета-носій H-IIA з еміратською міжпланетною станцією Al Amal успішно стартувала з японського космодрому Танегасіма. До Марсу відправився перший дослідний апарат, створений арабською країною, повідомляє N+1.
Запуск був проведений зі стартового майданчика Космічного центру Танегасіма в Японії. Апарат буде летіти до Червоної планети сім місяців, у лютому 2021 року він здійснить гравітаційний маневр і вийде на орбіту навколо Марса. Після випробувального 6-тижневого періоду станція перейде на еліптичну робочу орбіту з періодом обертання навколо Марса 55 годин і почне наукову програму, розраховану на два роки.
Автоматичну міжпланетну станцію Al Amal, що в перекладі означає «Надія», створювали з 2014 року. Маса апарату складає 1350 кілограмів, включаючи паливо. «Надія» оснащена двома сонячними батареями, загальною потужністю 1800 ват, які відповідальні за підзарядку акумуляторів, параболічною 1,5-метровою антеною з високим коефіцієнтом посилення, антенами з низьким коефіцієнтом посилення, а також шістьма двигунами. Система орієнтації апарату включає в себе зоряні датчики, маховики і вісім невеликих подруливающих двигунів.
Станція повинна дослідити нижні шари атмосфери Марса, зокрема, розподіл в них температури, пилу, водяної пари і кристалів льоду.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.
Раніше NASA прийняло рішення перенести запуск місії «Марс-2020», в рамках якої на Червону планету буде доставлений ровер Perseverance. Тепер стартове вікно «відкриється не раніше 30 липня».