Вже невдовзі жителі Землі зможуть спостерігати пік зорепада Персеїди – одного з найкрасивіших метеорних дощів у році. Як повідомляє Space.com, пік очікується в ніч з 11 на 12 серпня, але сприятливі умови для спостережень будуть і кілька ночей до цього.
Персеїди можна спостерігати щорічно з середини липня до кінця серпня. Цього року Місяць буде видно на 50% під час піку, він зайде близько півночі, що забезпечить ідеальні умови для спостережень до світанку.
Що породжує метеорний потік
Персеїди виникають, оскільки Земля проходить через фрагменти льоду та каміння, залишені кометою Свіфта-Туттля. Востаннє вона підходила близько до планети у 1992 році.
Пік метеорного потоку припадає на 11-12 серпня, коли Земля проходить через найщільнішу частину потоку частинок. У деякі роки, наприклад, у 2016, кількість метеорів може досягати 150-200 на годину. У середньому ж, за даними NASA, можна спостерігати близько 100 «зірок, що падають» на годину.
Типовий метеороїд Персеїд під час входження в атмосферу планети рухається на швидкості близько 214 365 кілометрів на годину. У цей момент він називається метеором. Більшість метеорів невеликі, розміром з піщинку, часто жоден з них не досягає поверхні планети. Але якщо це все ж таки відбудеться, він уже називатиметься метеоритом.
Температура метеорів досягає 1650 градусів за Цельсієм, коли вони входять в атмосферу, вони нагрівають та стискають повітря навколо себе. Більшість фрагментів стають видимими спостерігачам на землі, коли вони опиняються на висоті приблизно 97 кілометрів.
Як спостерігати Персеїди
Метеорні потоки названі на честь сузір'я, у тому числі «виходять» метеори. На землі здається, що «зірки, що падають» виходять із сузір'я Персея. Це сузір'я Північної півкулі, яке видно і в Україні.
Щоб побачити Персеїди, необхідно зосередитись на цьому сузір'ї. Його може бути нелегко знайти, але воно розташовується поруч із яскравішим і відомішим сузір'ям Кассіопеї.
Максимально насолодитись видовищем можна, виїхавши подалі від місць зі світловим забрудненням. В цьому випадку краще взяти з собою плед і влаштуватися лежачи. Разом з тим варто пам'ятати, що Україна живе в умовах повномасштабного вторгнення Росії, в областях нашої країни діє комендантська година, перебувати в цей час на вулиці заборонено.
Нагадаємо, 30 та 31 липня жителі Землі могли спостерігати «подвійний» зорепад.