Пентагон замовив розробку вантажного літака, здатного сідати на воду

Поділитися
Пентагон замовив розробку вантажного літака, здатного сідати на воду © Aurora.aero
Очікується, що він зможе працювати при висоті хвиль 2.5 метра.

Управління перспективних дослідницьких проектів Міністерства оборони США (DARPA) доручило двом компаніям розробити вантажний гідролітак, здатний перевозити великі обсяги вантажів по воді, пише Defense news.

General Atomics і Aurora Flight Sciences, дочірня компанія Boeing, розроблять конкуруючі між собою проекти. Програму розробки назвали Liberty Lifter.

Очікується, що цей літак буде далекомагістральним і недорогим, приблизно такого ж розміру та місткості, як C-17 Globemaster, який може перевозити понад 77 тонн вантажу, включаючи 69-тонний основний бойовий танк M1 Abrams, бронемашини, вантажівки, трейлери; 102 десантників зі спорядженням; 34 пацієнтів на ношах; 54 амбулаторних пацієнтів та їх супроводжуючих.

Він має бути надійнішим, ніж деякі можливості ВМС на воді. Наприклад, малі катери зазвичай обмежені так званим станом моря 3, коли висота хвиль становить 0.5-1.25 метра. Але Liberty Lifter повинен вміти злітати і приземлятися при стані моря 4, при якому хвилі досягають 2.5 метра, а також працювати в критичних умовах при стані моря 5.

Інтерес DARPA до вантажного гідролітаку є останнім прикладом того, як військові намагаються адаптувати традиційно пов'язані з повітрям можливості до морського середовища. Пентагон все більше стурбований можливістю війни з Китаєм, і конфлікт в Індо-Тихоокеанському регіоні вимагатиме покращення морських можливостей.

Раніше ZN.UA писало про те, що владу Китаю не влаштовує нинішня система світового порядку, в якій переважають західні цінності, стандарти, функціонують глобальні інститути, підпорядковані США. Про те, як Китай стає більш амбітним і наполегливим у досягненні своїх цілей, читайте у статті Наталії Бутирської «Новий порядок від Сі Цзіньпіна».

Поділитися
Дивіться спецтему: Протистояння США і Китаю
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі