Вірус наближається до кінця і "може зникнути до створення вакцини, оскільки його активність почала слабшати день у день", - розповів відомий італійський лікар в інтерв'ю італійському телеканалу La7.
Тим не менше, більшість в медичному співтоваристві попереджають про "другу хвилю", в той час як країни почали послаблювати карантинні обмеження. Однак, на думку Ремуцці, перебіг хвороби у тих, хто хворіє на коронавірус в травні, значно слабший, ніж у тих, хто перехворів у березні. Так само все менше людей потребують інтенсивної терапії в Італії.
На думку вченого, коронавірус втрачає свою силу, тому що у людей формується колективний імунітет до нього.
"Якщо все буде розвиватися, як зараз, спалах може припинитися", - додав він.
У населення є два шляхи розвитку імунітету проти вірусу - вакцина або колективний імунітет, останній був предметом обговорення в медичному співтоваристві. Поки йде гонка за розробкою вакцини, яка може з'явитися до кінця 2021 року.
Раніше в ЗМІ з'явилася інформація про те, що вакцину від коронавірусу можуть так і не створити. Є ймовірність, що людству доведеться змиритися з коронавірусом і вчитися, як з ним жити. У короткостроковій перспективі міста вийдуть з карантину, знімуть обмеження і повернуть деякі свободи, однак, вони будуть під пильним контролем з боку держав. Тестування і фізичні спостереження стануть частиною нашого життя. Але в багатьох країнах раптове рішення повернутися до самоізоляції може з'явитися в будь-який момент.
Китай і Південна Корея, які пережили зараження на COVID-19 одними з перших, поступово оговтуються від епідемії. Як вони повертаються до звичайного життя, як намагаються відновити роботу і навчання в умовах все ще реальної коронавірусної загрози, на які заходи зосереджують увагу, читайте в матеріалі Наталії Бутирської "Як безпечно вийти з карантину? Досвід Китаю та Південної Кореї".