Вчені з Нанкинського інституту геології і палеонтології Китайської академії наук (NIGPAS) виявили в Китаї скам'янілість членистоногого з п'ятьма очима. У тварини були ознаки як сучасних членистоногих, так і їхніх більш древніх предків, за словами дослідників, вона була «відсутньою ланкою еволюції», повідомляє Naked science.
Викопний вид під назвою кілінксія (Kylinxia) виявили в Ченцзяні, в південно-західній китайській провінції Юньнань. Вчені відзначають, що це одні з найбільш добре збережених скам'янілостей тварин кембрійського періоду, що жили 520 мільйонів років тому. Дослідникам вдалося роздивитися безліч деталей, наприклад, нервову тканину, очі і травну систему.
Кілінксія поєднує в собі морфологічні ознаки різних тварин. Як і у сучасних членистоногих, у неї були твердий панцир, сегментоване тіло і ноги з суглобами. Детальне анатомічне дослідження скам'янілостей показало, що характерні відростки на тілі тварини були схожі на маленькі придатки у хеліцерових (група, що включає морських павуків і павукоподібних) і жалких (включає мурах, ос, бджіл і джмелів).
Вченим також вдалося роздивитися риси найдавніших тварин: п'ять очей, як у опабінії і два відростки попереду, як у аномалокаріса. Обидва види вважаються попередниками сучасних членистоногих, але значною мірою від них відрізняються.
Це робить виявлене істота була «відсутньою ланкою еволюції» членистоногих, яке об'єднувало сучасних тварин і їхніх найдавніших предків.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.
Раніше американські вчені виявили в Арізоні кістки схожої на щура істоти, яка виявилася новим видом цинодонтів, предків сучасних ссавців. Істота, останки якої знайшли вчені, жила на Землі 220 мільйонів років тому.