Палеонтологи отримали першу повну реконструкцію мозку динозавра

Поділитися
Палеонтологи отримали першу повну реконструкцію мозку динозавра Мозок у динозавра був дуже маленьким © Naked Science
Вчені відтворили мозок одного з найдавніших динозаврів - Buriolestes schultzi.

Вчені з Бразилії завдяки відмінній схоронності черепа змогли відтворити мозок одного з найдавніших динозаврів, Buriolestes schultzi. Відкриття дозволило пролити світло на поведінку цих тварин, повідомляє Naked science.

Скелет динозавра, який жив на Землі близько 233 мільйонів років тому, знайшли в Бразилії в 2009 році. Череп динозавра виявився майже повністю збереженим, що зустрічається дуже рідко для таких древніх знахідок.

Внутрішня частина черепа - ендокран - відображає рельєф мозку, малюнок його великих борозен і звивин, а в деяких випадках навіть судини. Завдяки черепній кришці вченим вдалося зробити зліпок мозку. Виявилося, що розмір мозку Buriolestes schultzi був невеликий - всього півтора грами, тобто трохи більше горошини.

Форма його була примітивною, приблизно як у крокодила, а ось наявність добре розвинених структур в мозочку вказувала на здатність відстежувати здобич в русі. Зате нюх залишав бажати кращого: з цього дослідники зробили висновок, що динозавр вистежував свою здобич не за допомогою нюху, а за допомогою зору.

Buriolestes schultzi належав до роду гігантських довгошиїх завроподів, які були травоїдними. Ці тварини вважаються одними з найбільших з усіх, які коли-небудь жили на Землі. А Buriolestes schultzi - просто найраніший представник лінії, тому реконструкція його мозку дозволила вченим простежити еволюцію органу і у його нащадків.

Порівняльний аналіз показав, що у гігантських завроподів відбулося значне збільшення нюхових часток мозку: на думку вчених, це може вказувати на більш складне соціальне поводження або ці частини мозку повинні були грати важливу роль в пошуку їжі. Втім, є ще одне пояснення: підвищений нюх міг допомагати завроподам вчасно виявляти хижака, що підкрався.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Раніше вчені розповіли про те, чому динозаври були такими великими. На їхню думку, цьому сприяла унікальна будова кісток динозаврів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі