Палеонтологи виявили в Аргентині новий вид «безрукого» динозавра

Поділитися
Палеонтологи виявили в Аргентині новий вид «безрукого» динозавра Динозавр жив на Землі близько 70 мільйонів років тому © Wikimedia commons
Тварина жила Землі 70 мільйонів років тому.

Палеонтологи виявили в Аргентині останки «дивного» динозавра. Новий вид отримав назву Guemesia ochoai, він може бути родичем предка «безруких» тварин, які мешкали на Землі близько 70 мільйонів років тому, повідомляє Музей природної історії в Лондоні.

Дослідники виявили частково повний череп динозавра, який продемонстрував біорізноманіття пізнього крейдяного періоду. Guemesia ochoai був видом абелізаврид, групи хижаків, які населяли території сучасної Африки, Південної Америки та Індії. Вік динозавра оцінюється в 70 мільйонів років, можливо, він був предком усієї цієї групи.

За словами вчених, виявлений динозавр був незвичайним для своєї групи, він мав низку характеристик, які дозволяють віднести його до нового виду. Дослідники також зазначають, що відкриття нового виду підтверджує гіпотезу про те, що крейдяний період у Південній Америці існували окремі «провінції». Динозаври, що мешкали в регіоні, в якому знайшли Guemesia ochoai, відрізнялися від тварин, що жили в інших частинах Аргентини.

Черепна коробка, що включає верхню та задню частини черепа, була знайдена у породах віком 75-65 мільйонів років. Тобто тварина жила незадовго до масового вимирання, під час якого вимерли майже всі динозаври.

Однією з особливостей черепа були отвори у ньому. За словами вчених, вони допомагали динозавру охолоджуватися: кров накачувалась у передню частину голови, тонка шкіра якої дозволяла їй охолонути.

Як і в інших абелізаврид, новий вид мав «напрочуд маленьку» мозкову оболонку. Але навіть з огляду на це череп нового виду був приблизно на 70% меншим, ніж у його родичів. Невеликий розмір може вказувати, що вчені виявили череп підлітка, але з упевненістю стверджувати це не можна.

Вчені помітили й інші особливості: тонкі кістки черепа та відсутність рогів, характерних для абелізаврид. За словами дослідників, знайдений вид міг знаходитись в нижній частині генеалогічного дерева абелізаврів або тісно пов'язаний з предками решти групи.

Водночас отриманих даних достатньо, щоб зрозуміти, що вчені виявили новий рід та вид. Його назвали на честь генерала Мартіна Мігеля де Гуемеса, героя аргентинської війни за незалежність, та Хав'єра Очоа, музейного техніка, що виявив зразок.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Раніше в міському окрузі Ганьчжоу на півдні Китаю вчені виявили ембріон динозавра, що ідеально зберігся, який готувався вилупитися з яйця, як курча. За оцінками дослідників, вік ембріона становить щонайменше 66 мільйонів років.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі